|E enjte, Qershor 29, 2017

Bakiu i Bylisit drejt Dinamos. 

Ballsh – Bakiu1-300x201Ndryshe nga parashikimet, që i dërgonin kryeqytetasit në Grupin e Veriut, Dinamo do të luajë në grupin tjetër, atë të jugut. Edhe pse rivalët e bluve do të jenë të fortë dhe që pretendojnë, ata nuk u tremben atyre. Për sezonin e ri krerët e klubit të Dinamos duket se kanë marrë të gjitha masat, ndoshta dhe nga eksperienca dyvjeçare në këtë kategori. Kështu, ata do të kërkojnë të mos përsërisin sezonin që sapo u mbyll.
Bakiu Përforcimet e sezonit të ri për Dinamon duket se do të nisin nga sulmi. Nga sa mësohet, Endri Bakiu, i dalë nga shkolla dinamovite e futbollit disa vite më parë, është një nga dëshirat e drejtuesve të bluve për merkaton e verës. Sipas planeve, “bomberi”, që mbylli sezonin me ballshiotët në Superiore, do të jetë në krye të listës për merkaton e verës. Tratativat për ta rikthyer Bakiun te Dinamo kanë nisur gjatë merkatos së janarit, ku ka pasur bisedime me lojtarin në fjalë, por në atë kohë kontrata e nënshkruar me ballshiotët nuk e lejoi atë të vishej blu. Kësisoj, pritet hapja zyrtare e merkatos së verës, që drejtuesit e Dinamos të avancojnë bisedimet me lojtarin, për ta bindur atë që të rikthehet në ekipin nga ku dhe ka dalë. Bakiu ka një eksperiencë të gjatë në Superiore. Fillimisht ai e ka luajtur me Bylisin dhe, më pas, është aktivizuar me Elbasanin, Shkumbinin, Tomorin, dhe së fundmi u rikthye te ballshiotët, ku mbylli këtë sezon. Ndërkaq, sulmuesi njeh edhe Kategorinë e Parë, ku ka luajtur me Bylisin në sezonin 2007-2008. Ardhja e tij në radhët e bluve do të ishte një forcë për shumë për ekipin e Mehmetit në sulm.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shkatërrohet banda e drogave të forta, truri 1 shqiptar

Greqi - Shkatërrohet banda shqiptaro-greke e trafikimit të drogave të forta në shtetin helen. Trupi i bandës ishte një 36...

Close