|E enjte, Qershor 22, 2017

Ban Ki Moon 70 vjeçar, tortë me gjethe kokaine . 

20140614170537206646     Bolivi – Një tortë me gjethe kokaine iu ofrua sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki Moon për 70-vjetorin e lindjes gjatë qëndrimit të tij në Bolivi.
Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ njofton se Presidenti Evo Morales i Bolivisë i ka ofruar një tortë të bërë me gjethe kokaine. Kreu i OKB-së nuk e provoi tortën, por i falenderoi të pranishmit për festën e realizuar në nder të tij.
“Populli Bolivian ka një zemër të madhe, është popull i zgjuar që ka jetuar për mijëra vite në harmoni me natyrën” – u shpreh Ban Ki Moon.
Shefi i OKB-së ndodhej në Santa Cruz, të Bolivisë, për të marr pjesë në një takim gjatë fundjavës të G77-ës, grupi i shteteve që dëshiron të diskutojë për reduktimin e varfërisë.
Në vitin 2009, zyra e OKB-se për kontrollin e drogës njoftoi se rreth 30 mijë e 900 hektarë kokainë ishte mbjellë në Bolivi, duke e bërë këtë vend, prodhuesin e tretë më të madh në botë të kokainës, pas Kolumbisë dhe Perusë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Hakan Calhanoglu, mbret i gjuajtjeve të lira. (video)

Turku, Hakan Calhanoglu, është duke u shndërruar në ekzekutuesin më të mirë të gjuajtjeve të lira. David Beckham, Andrea Pirlo...

Close