|E diel, Qershor 25, 2017

Banka e Shqiperise së shpejti në treg kartëmonedha me prerje “10 mijë lekë”. 

al5000_2167_0    Tirane – Banka e Shqipërisë pritet që së afërmi të hedhë në treg kartëmonedhën e re me prerje 10 mijë lekë. Vendimi është marrë nga Këshilli Mbikëqyrës i BSH-së dhe parashikohet që përpara hyrjes në treg të lirë, një grup pune i ngritur nga Guvernatoir Ardian Fullani do të përcaktojë elementët e përmbajtjes grafike dhe tematike. ATSH-ja citon burime të vetat se ndonëse nuk ka një afat konkret për lëshimin e kartëmonedhës së re, brenda disa muajve ajo gjithësesi do të jetë prezente.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohet 30 vjeçari, kultivonte hashash https://t.co/q0FY78djYP https://t.co/E4Mnv5SBvI
11,395 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ndeshja Serbi – Shqipëri në ngjarjet e vitit. (video)

Cilat janë disa nga ngjarjet më të rëndësishme të këtij viti në sport, në planin e përplasjeve? Sipas Eurosport, ndeshja...

Close