|E premte, Shkurt 23, 2018

Banorët e Kallmit përsëri pa rrugë (foto e video) 

Fier – Banorët e fshatit Kallm përsëri pa rrugë. Protesta e zhvilluar një vit e gjysëm më parë për rrugën kryesore të këtij fshati bëri që bashkia Fier të ndërmerte punime për sitemimin e saj, por ja që nuk shkoi më shumë se një vit dhe përsëri rruga u rikthye në gjendjen e saj por edhe më keq.

Rruga me gropa në dimër mbushur me uj ku fëmijët nuk shkojnë dot në shkollë dhe makinave  u shkaktonë shumë amortizim në stinën e lagësht të dimrit dhe në verë pluhuri që mbush makinat  e ndot ambientin veç ndotjes së puseve të naftës që banorët kanë pranë banesave të tyre. Kjo ka bërë që banorët së bashku me fëmijët do të organizohen e do bojkotojnë shkollën për të protestuar që bashkia të marrë masa për shtrimin e saj brenda standarteve e parametrave bashkëkohorë pasi në rats të kundërt nuk do të ket  dorëheqje nga protesta deri në realizim të kërkesës së tyre.

alb365

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
2 në pranga, drejtonin mjete pa leje

Fier - Specialistët e Seksionit të...

Close