|E hënë, Shkurt 20, 2017

Banorët e Mbrostarit kundër ndërtimit të impiantit të plehrave. Ujrat e zeza kan marr rrugët e fshatit (fotot) 

Fier – Sikur të mos mjaftonte ndotja  e shkaktuar nga plehrat dhe ujrat e zeza që prej vitesh kan marr rrugët e fshatit  për 3 mijë banorët e njësisë administrative Mbrostar , bashkia Fier , kjo e fundit  ka vendosur që në tokat  në hyrje të Mbrostarit të ndërtojë impiantin e pëprunimit të plehrave, atë impiant që e kundërshtuan banorët e Mbyetit dhe Plykut.

Impianti do të ndërtohet në hyrje të Mbrostarit ku nga ndërtimi  preken banorë të 5 fshatrave, të Mbrostarit, Vajkanit, Verrisë, Kallmit të Vogël e Kallmit të Madh.

Banorët e Mbrostarit  janë vënë në dieni të  vendimit të këshillit bashkiak nga media por janë kundër ndërtimit të tij. Nuk mjaftonë fekalet  që prej vitesh kanë marrë rrugët e fshatit dhe janë bërë shkak  për epidemi por tani duan edhe grumbullimin e pëprunimin e plehrave këtu në fshatin tonë, jemi kundër, pohuan ata

Prej vitesh edhe pse janë ankuar banorët e Mbrostarit për fekalet në rrugë e sipërfaqe  drejtues nuk ka vënë dorë  si në ish komunën ashtu edhe sot njësi administrative. Banorët ankohen  por asnjëherë zëri I tyre nuk është marrë parasysh

Kryebashkiaku Subashi ka pohuar se nuk mund të kryhet investim në kanalizimin e ujrave të zeza , sepse firma që ka kryer punimet për ndërtimin e kanalizimeve të ujrave të zeza të Mbrostarit disa vjet më parë ka abuzuar me fondet dhe po hetohet nga prokuroria Fier

vlcsnap-2016-11-14-12h17m31s195 vlcsnap-2016-11-14-12h17m42s59 vlcsnap-2016-11-14-12h18m03s2 vlcsnap-2016-11-14-12h18m14s120 vlcsnap-2016-11-14-12h18m31s31 vlcsnap-2016-11-14-12h18m50s225

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Familja Zaimi : Apel shtetit, protezë për vajzën, kemp për djalin.

Fier - Dy prindër në Fier, Fatos dhe Nadire Zaimi gjenden përballë një situatë të vështirë pasi të dy fëmijët...

Close