|E shtunë, Prill 29, 2017

Banorët e Mbrostarit në protestë , nuk arrijnë marrveshjen me Prefektin Xhevit Bushaj (video) 

Fier – Pasi nuk kan arritur marrëveshjen me prefektin e qarkut Xhevit Bushaj, banorët e Mbrostarit kanë dalë sërishtë në protestë duke bllokuar aksin rrugor Fier – Lushnje për afro 30 minuta. Prezente kanë qënë forca të shumta policie të cilat vetëm kanë ndjekur nga afër protestën dhe nuk kanë ndërhyrë.

Banorët pohuan se nuk I besojnë premtimeve të prefektit Bushaj, pasi ai u ka thënë që të mos protestojnë për tre ditë sepse do ta kthej vendimin , nuk do ta firmosë. Por prfekti nuk është prononcuar për median pasi ka përfunduar takimi me banorët, ndërkohë që në takim media nuk është lënë të marr pjesë

Nga bllokimi I rrugës Fier – Lushnje vargu I automjeteve ka qënë shumë I gjat.  Dejtues automjetesh edhe pse prisnin të zhbllokohej  rruga kanë pohuar se banorët kanë të drejtë, këkrojnë të drejtën e tyre.

Banorët e Mbrostarit do të vazhdojnë protestën deri në anulimin e vendimit të ndërtimit të impianti diegies së plehrave në zonën e tyre

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Në Shqipëri? Të takohen rivalët? Të punojnë së bashku? As në ëndërr.

     Ata kane konkurruar me njeri tjetrin. Klinton fitoi ndaj Bush, me pas demokratet humben dy here perballe W.Bush. Por...

Close