|E hënë, Nëntor 20, 2017

Banorët në ditën e  4 të protestës. Protestuesi – Do digjem s’ka rrugë tjetër (foto e video) 

Fier – Protesta e banorëve të Mbrostarit ka hyrë në ditën e katërt , por që gjakrat e banorëve janë nxehur më tepër. Si cdo ditë edhe sot ora dhjetë qindra banorë dolën në protestën kundër ndërtimit të impiantit të diegies plehrave që bashkia Fier do të ndërtojë  pranë  banesave të disa fshatrave në këtë zonë.

Të irituar që këkresa e tyre spo meret parasysh ata kanë bllokuar edhe sot segmentin rrugor Fier – Lushnje duke bërë që automjetet të bëheshin varg  duke mos qarkulluar. Eshtë dashur ndërhyrja e policisë së qarkullimit të drejtorisë policisë qarkut Fier e cila për disa minuta është përballur edhe me protestuesit e pa bindur

Protestuesit kanë pohuar se sot pasdite do bëjnë takim me kryebashkiakun Armando Subashi që të tërhiqen nga ndërtimi I këtij impianti sepse banorët nuk tërhiqen . Do digjem sepse ndryshe  nuk ka zgjidhje , thotë një protestues, plehrat janë kancerogjene, pas plehrave është mafia.

Protestuesit pohojnë se nuk ka kthim pas , protestat do vijojnë deri në anulim të vendimit që u mor pa pyetur banorët ku do të dnërtohet ky impiant

vlcsnap-2016-11-18-12h59m42s161 vlcsnap-2016-11-18-12h59m51s2 vlcsnap-2016-11-18-13h00m01s100 vlcsnap-2016-11-18-13h00m22s47

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mesazhi i Hajrie Rondos: Jeta është e bukur, duhet mbajtur fort, me dhëmbë!

Ajo luftoi fort, rezistoi përballë sëmundjes vdekjeprurëse dhe në fund ia doli të qëndrojë triumfatore duke u kapur pas jetës....

Close