|E premte, Prill 28, 2017

Banorët në ditën e  4 të protestës. Protestuesi – Do digjem s’ka rrugë tjetër (foto e video) 

Fier – Protesta e banorëve të Mbrostarit ka hyrë në ditën e katërt , por që gjakrat e banorëve janë nxehur më tepër. Si cdo ditë edhe sot ora dhjetë qindra banorë dolën në protestën kundër ndërtimit të impiantit të diegies plehrave që bashkia Fier do të ndërtojë  pranë  banesave të disa fshatrave në këtë zonë.

Të irituar që këkresa e tyre spo meret parasysh ata kanë bllokuar edhe sot segmentin rrugor Fier – Lushnje duke bërë që automjetet të bëheshin varg  duke mos qarkulluar. Eshtë dashur ndërhyrja e policisë së qarkullimit të drejtorisë policisë qarkut Fier e cila për disa minuta është përballur edhe me protestuesit e pa bindur

Protestuesit kanë pohuar se sot pasdite do bëjnë takim me kryebashkiakun Armando Subashi që të tërhiqen nga ndërtimi I këtij impianti sepse banorët nuk tërhiqen . Do digjem sepse ndryshe  nuk ka zgjidhje , thotë një protestues, plehrat janë kancerogjene, pas plehrave është mafia.

Protestuesit pohojnë se nuk ka kthim pas , protestat do vijojnë deri në anulim të vendimit që u mor pa pyetur banorët ku do të dnërtohet ky impiant

vlcsnap-2016-11-18-12h59m42s161 vlcsnap-2016-11-18-12h59m51s2 vlcsnap-2016-11-18-13h00m01s100 vlcsnap-2016-11-18-13h00m22s47

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Foto hit në internet. Shfaqet në qiell harta e Shqipërisë dhe Skënderbeu https://t.co/jdtwSfeYdR https://t.co/ko8rMn0Pz3
11,371 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kokëdhima – Rama përgjegjës direkt për heqjen e mandatit tim

Ish-Deputeti i partisë socialiste, Koço Kokëdhima akuzoi të premten kryetarin e Partisë Socialiste, Edi Rama, si përgjegjës për heqjen e...

Close