|E martë, Janar 24, 2017

Banorët në protestë, Bashkia e qeveria indiferentë 

Fier –  Protesta e banorëve të fshatit Kallm i Vogël ka hyr në javën e dyt dhe askush nga pushteti vendor dhe qëndror nuk ka marr asnjë masë apo takim që ti japi zgjidhje problemit.

Banorët  së bashku me ta edhe nxënësit e shkollës nëntë vjecare e filluan javën me protestë. Ata kërkëjnë shtrimin e rrugës kryesore të fshatit pasi fëmijët nuk shkojnë dotë në shkollë. rrugë për të cilën banorët janë mashtruar për afro 30 vjet, pohojnë ata.

Deri më sot 390 banorë kanë nënshkruar një peticion  dhe po kërkëjnë eleje nga policia për të përshkallzuar protestën. Ata pohojnë se do të bblokojnë punimet e TAP që kaloon pranë banesave të tyre dhe më pas autostradën Fier – Lushnje tek vendi ‘Mulliri i artë’

img_0396 img_0397

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Tirana Bank pranon zhdukjen 150 mln lekëve nga llogaria e emigrantit https://t.co/3Hyxc4OdFd https://t.co/ZdCjyRMsZw
505 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Qindra ha tokë bujqësore nën uj, nuk ndërhyn bordi kullimit (fotot)

  Fier - Qindra ha tokë bujqësore të mbiella të banorëve të rajonit Mbrostar janë nën uj nga rreshjet e rëna në ditët e fundit . Shkaku është bllokimi I...

Close