|E hënë, Shkurt 20, 2017

Basha: Droga dhe krimi po demtojnë integrimin 

Droga, krimi dhe korrupsioni po dëmtojnë integrimin e Shqipërisë. Kështu deklaroi kryetari i opozitës Lulzim Basha gjatë një takimi me drejtuesit e strukturave, të cilët i urdhëroi që Brenda 15 janarit të evidentojnë gjendjen reale të papunësisë dhe varfërisë, në kuadër të hartimit programit social.

Gjatë një takimi me drejtuesit e partisë në rrethe, Lulzim Basha, duke iu referuar dhe 7 prtishmërive të propozuara nga grupimi kryesor i mazhorancës gjermane CDU/CSU, tha se droga dhe korrupsioni po rrezikojnë integrimin e Shqipërisë. Sipas Bashës këtë e di çdo shqiptar, përveç kryeninistrit Edi Rama.
Lulzim Basha: Në vend që të reflektojë për gjendjen ku është zhytur Shqipëria, për mesazhet e forta që skanë nevojë për ndërmjetës ai ka zgjedhur të fshehë realitetin dhe të vazhdojë avazin e tij duke keqinformuar qytetarët me regji qëndrore.
Në kuadër të hartimit të programit social, kryetari i Partisë Demokratike urdhëroi çdo drejtues strukturash që deri në 15 janar të evidentojnë gjendjen reale të papunësisë dhe varfërisë.
Lulzim Basha: Në qeverinë tonë qëllimi i parë dhe kryesor është që asnjë familjet ë mos mbetet pa bukë, pa ujë e pa drita. Cfarë kryeministri do të isha nëse do të pranoja shpenzimin e 140 milionë eurove në një vit për 11 klientët e mi kur me këto para mund të kisha hapur 55 mijë vende pune
Sot ne Shqipëri perjetohen dy botë, tha Basha luks per kryeministrin dhe klientelën e tij, varfëri dhe skamje për qytetarët.
Lulzim Basha: Shqipëria po zbrazet njerëzit po ikin ky thotë fajin e ka opozita
Kryeministiri sipas Bashës, ka braktisur vendin dhe është kthyer në skall i egos se tij për para dhe pushtet.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja shqiptari në listën e anëtarëve sekret të Iluminatit https://t.co/cl79jwTHkL https://t.co/3sdJPBddcW
505 people follow ALB365
Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic DigitalT Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
40 çmënduritë e Dubait. (fotot)

​Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe është një nga qytetet më të jashtëzakonshme në botë ose më saktë më luksozi....

Close