|E diel, Shkurt 25, 2018

Basha nderpret festen, shkon ne Fier. 

basha-takime    Fier – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duket se ka preferuar ta mbyllë në fushatë festimin e 40 vjetorit të lindjes. Burimet kanë bërë të ditur se stafet e selisë blu, por dhe ai i bashkisë kanë menduar ta presin me urim të veçantë dje Bashën. Gjithashtu mësohet se kreu i selisë blu ka preferuar një ceremoni më shumë familjare për përvjetorin e tij. Një tjetër urim për Bashën ka ardhur dhe prej socialistëve, ku ka qenë Taulant Balla i cili e ka uruar në seancën parlamentare në emër të grupit socialist.

Kreu i demokratëve Lulzim Basha duket se e ka ndërprerë festën me ceremoninë e drekës. Burimet kanë bërë me dije se mbasdite ai është nisur në takimin e rradhës në PD e Fierit. Edhe në këtë degë kanë përfunduar zgjedhjet e delegatëve, ndërsa kanë dalë dhe propozimet për emrat që do të garojnë për postin e kryetarit. Ndaj dhe vizita e Bashës është parë si një factor në mbylljen e shpejtë të këtyre zgjedhjeve. Takim i organizuar në kuadër të zgjedhjeve në degët e partive. Sigurisht që urimet e ditëlindjes kanë qenë një argument në takime. Madje këta të fundit në faqen zyrtare të facebook kanë vendosur dhe një biografi të kreut të PD-së. Gjithsesi Basha ka vijuar me bisedën rreth zhvillimit të zgjedhjeve, qëndrimit të opozitës në luftën ndaj drogës si dhe në mbështetje të statusit të vendit kandidat për Shqipërinë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
RReshjet/ Situata aktuale

Kushtet atmosferike nuk duken aspak...

Close