|E premte, Shkurt 23, 2018

Basha tek të përmbyturit në Darrëzezë dhe Levan . 

basha ne bishanFier – Kreu I opozitës Lulëzim Basha ka vizituar nga afër banorët e përmbytur në zonën e Darrëzezës dhe Levanit. Ai ka qënë I shoqëruar nga deputeti I fierit Kozma Dashi dhe kreu I PD-së së kësaj dege Luan Baçi.

Në takim me banorët e dëmtuar Basha ka shprehur keqardhjen. Në Ferras gjysma e shtëpive janë nën ujë. Të tjerat me dëme të mëdha në gjënë e gjallë, orendi, veshmbathje, librat e shkollës… Edhe këtu banorët I kanë pohuar kreut të opozitës  se shteti nuk është dukur. Pa ujë, pa ushqim, pa energji. Fshatrat Boçovë dhe Bashkim janë tërësishtë të izoluar. Ku do flemë sonte? Me çfarë do ushqehemi? C’të bëjmë me femijët? Gjendja është katastrofike por kryeministri nuk shpall gjendjen e jashtzakonshme. Sa merret me opozitën edhe në ditë përmbytje ti përgjigjet kërkesës sonë të përsëritur: Cfarë pret zoti kryeministër që të shpallësh gjëndjen e emergjencës, ka pohuar Basha .

basha ne ferras basha ne bishan

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dy të rinj hyjnë në shtëpi, tentojnë të përdhunojnë gruan.

   Fier - Dy të...

Close