|E enjte, Qershor 22, 2017

Bashkia investon nje milion euro per kompleks sportiv 

350px-Baftjar_Zeqaj  Fier – Investimet në sport dhe kulturë do të jenë prioritet i bashkisë së Fierit. Ky fakt është konfirmuar nga kryebashkiaku i Fierit, Baftjar Zeqaj, i cili pohon se ka nisur dhe po shkon drejt përfundimit kompleksi sportiv i lojërave me dorë në qytetin e Fierit.

Zeqaj ndërsa jep më shumë detaje për këtë projekt, zotohet se investimet në sport nuk do të ndalen në këtë pikë. Ky eshte nje investim prej nje milion euro i bashkise se fierit qe investon per sportin dhe lojrat me dore qe i kane munguar ketij qyteti. Ne ambientet e brendeshme te godines do te kete edhe disa dhoma fjetjeje me qellim per tu ardhur ne ndihme pjesmarresve ne ndeshje apo aktivitete e ndryshem qe do te zhvillohen ne ate kompleks sportive.
Per kreun e bashkise fier Baftjar Zeqaj ky investim do te perfundoje ne muajin korrik te ketij viti dhe do te mundesoje zhvillimin e ndeshjeve ne menyre dinjitoze, por edhe duke ja afruar kete publikut pasi me pare takimet sportive te lojrave me dore zhvilloheshin ne qytetet fqinje.

Pak kohë më parë në qytetin e Fierit u inaugurua edhe rikonstruksioni stadiumit te futbollit “Loni Papuçiu”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dyshohet Gripi I shpendëve, analizat thonë jo

Fier - Dyshohet për raste të gripit të shpendëve në fshatin Topojë të njësisë administrative Seman, bashkia Fier. Lajmi konfirmohet...

Close