|E martë, Janar 23, 2018

Bashkia investon nje milion euro per kompleks sportiv 

350px-Baftjar_Zeqaj  Fier – Investimet në sport dhe kulturë do të jenë prioritet i bashkisë së Fierit. Ky fakt është konfirmuar nga kryebashkiaku i Fierit, Baftjar Zeqaj, i cili pohon se ka nisur dhe po shkon drejt përfundimit kompleksi sportiv i lojërave me dorë në qytetin e Fierit.

Zeqaj ndërsa jep më shumë detaje për këtë projekt, zotohet se investimet në sport nuk do të ndalen në këtë pikë. Ky eshte nje investim prej nje milion euro i bashkise se fierit qe investon per sportin dhe lojrat me dore qe i kane munguar ketij qyteti. Ne ambientet e brendeshme te godines do te kete edhe disa dhoma fjetjeje me qellim per tu ardhur ne ndihme pjesmarresve ne ndeshje apo aktivitete e ndryshem qe do te zhvillohen ne ate kompleks sportive.
Per kreun e bashkise fier Baftjar Zeqaj ky investim do te perfundoje ne muajin korrik te ketij viti dhe do te mundesoje zhvillimin e ndeshjeve ne menyre dinjitoze, por edhe duke ja afruar kete publikut pasi me pare takimet sportive te lojrave me dore zhvilloheshin ne qytetet fqinje.

Pak kohë më parë në qytetin e Fierit u inaugurua edhe rikonstruksioni stadiumit te futbollit “Loni Papuçiu”.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Sezoni turistik,  bizneset paguajnë taksat , komuna s’ka marrë asnjë masë.

Fier - Sezoni turistik ka...

Close