|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Bashkia restauron 40 banesa të romëve 

Fier – Rreth 40 familje romë në Roskovec tashmë do të kenë banesa të reja. Kjo falë një investimi prej 16.9 milionë lekësh nga fondet e bashkisë. Familjet rome shprehen se me anë të këtij investimi do ta kenë më të lehtë përballimin e dimrit.

40 familje rome  në Roskovec tashmë do të kenë banesa të reja.Përfaqësuesit e komunitet shprehen se shtëpitë e tyre ishin në gjendje të shkatërruar dhe të paafta për të përballuar dimrin.

Ky projekt u realizua falë një investimi prej 16.9 milion lekësh.

Kryetarja e Bashkise Roskovec Majlinda Bufi eshte shprehur se ky investim eshte shprehja e vleresimit per kete komunitet .

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shtirej si agjent i FBI-së, arrestohet shqiptari në Amerikë.

   USA -  Nëse abuzon në emër të ligjit, mund ta pësosh keq. I tillë është dhe fati një shqiptari, emigrant në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili duke...

Close