|E enjte, Shkurt 23, 2017

Bastian Schweinsteiger drejt largimit nga United 

Bastian Schweinsteiger është shumë pranë largimit nga Manchester United. Sa më shumë kalojnë ditët dhe po vjen merkato e janarit, aq më shpejt po afron edhe “divorci” mes mesfushorit gjerman dhe “djajve të kuq”.

Me ardhjen e Jose Mourinhos te Manchester United, Bastian Schweinsteiger është po thuajse i larguar nga “Old Traford”. Por nuk mungojnë ekipet që dëshirojnë mesfushorin gjerman, ku së fundmi një ofertë tunduese prej 16 milionë dollarësh ka ardhur nga skuadra amerikane, Chicago Fire.

Sipas “Goal.com”, ekipi amerikan ka ofruar një kontratë 3 vjeçare ku lojtari do të përfitojë 5.5 milionë dollarë në vit. Ndërsa, Schweinsteiger është duke konsideruar seriozisht mundësinë për një aventurë të re jashtë kontinentit evropian.

Trajneri i Chicago-s, Paunovic është takuar me lojtarin në fillim të këtij muaji për të diskutuar për transferimin e tij të mundshëm që në merkaton e janarit.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama: Integrimi i Kosovës në OKB do të ishte shumë e mirë dhe për vetë Serbinë

Tiranë - Kryeministri Edi Rama vlerëson se  njohja plotësisht e Kosovës dhe integrimi i saj në Kombet e Bashkuara do...

Close