|E martë, Maj 23, 2017

Belegu – Ndaj Ukrainës do të bëjm një lojë tjetër 

Kreu i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu, ka folur sonte për përfaqësuesen kosovare në basketboll, duke thënë se përfaqësuesja ka marrë mësim nga humbja me Slloveninë.

Ai ka shtuar se kundër Ukrainës do të shfaqet një Kosovë me fytyrë tjetër.

Kosova në ndeshjen e parë pësoi humbje me rezultat 113:68 nga Sllovenia në Grupin E, ndërsa Belegu ka thënë se Kosova ka harruar këtë humbje dhe nesër do të luajë në një nivel më të lartë, transmeton Koha.net.

“Ekipi është i motivuar. Kemi harruar humbjen nga Sllovenia, ekipi është i motivuar dhe jemi gati për ndeshjen e nesërme. Sllovenia është ekipi më i mirë në kualifikime. Ne kemi pasur ambicie që të ballafaqohemi në një nivel më të lartë me ta, por lojtarët ishin nën presion dhe nuk kemi përvojë në këtë aspekt”, ka thënë Belegu.

“Jemi përgatitur dhe kemi pasur nëntë ndeshje përgatitore, gjatë të cilave kemi zhvilluar lojëra të mira. Ka disponim dhe harmoni në ekip. Stërvitja e sotme ishte e mirë dhe nesër do të shohin një fytyrë krejt tjetër të Kosovës”, ka shtuar ai.

Belegu ka folur edhe për ndeshjen kthyese me Ukrainën, për të cilën ka thënë se do të luhet në një vend neutral, ashtu siç ka kërkuar FIBA.

“Përfundimisht na ka ardhur një letër nga Ukraina dhe FIBA, na kanë informuar se Kosovës nuk i është lejuar shkuarja në Ukrainë dhe na janë propozuar një vend neutral, që është Lituania, ndeshja do të luhet më 14 tetor”, ka theksuar Belegu.

Belegu ka komentuar edhe deklaratën e trajnerit të Ukrainës, Evgeny Murzin, i cili para nisjes për në Kosovë, ka thënë se përfaqësuesja kosovare luan një lojë të papastër, të stilit të shkollës serbe.

“Shkolla serbe nuk është e keqe. Ata fituan medaljen e argjendtë në Rio. Mendoj se Ukraina nuk ka shumë informata për ne. Sigurisht që ata e dinë se si luajmë ne, ashtu siç i kemi përcjellë. Mendoj se kemi humbur ndaj Sllovenisë pasi nuk luajtëm lojë të ashpër, por kundër Ukrainës do të aplikojmë një lojë më të ashpër”, ka thënë veç të tjerash ai.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Detyrim paraqitje për baban që u denancua për dhunë nga i biri https://t.co/U6qwyRNKLf https://t.co/65rnz6BGpS
11,451 people follow ALB365
Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie Twitter Pic INBUEX Twitter Pic DPtw09
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia procedon penalishtë 3 shtetas

Fier - Vijon puna kundër informalitetit. Në kuadër të këtij operacioni proçedohen penalisht 3 shtetas. Nga Specialistët e Sektorit Per Krimin...

Close