|E hënë, Shkurt 27, 2017

Ben Blushi – LIBRA , Partia Lista e Barabartë 

Ben Blushi do të themelojë partinë e tij, LIBRA, Partia Lista e Barabartë. Ai dhe grupi nismëtar kanë ndar ftesat në të gjithë vendin për grupet nismëtar , për themelimin e partisë ditë që sipas tyre do të kthehet në një festë.

Ja se çfarë përmban ftesa

Të dashur Miq

Pas shumë muajsh takimesh dhe konsultash në të gjithë Shqipërinë, kemi vendosur të themelojmë Listën e Barabartë.

Lista e Barabartë, që do njihet me akronimin LIBRA, do të jetë një organizatë politike, e cila kërkon të mbrojë interesin publik duke garantuar më shumë barazi, drejtësi, mirëqënie, edukim dhe konkurencë të lirë.

LIBRA do të jetë platforma e njerëzve të lirë dhe të zakonshëm, të cilët bashkohen me njëri-tjetrin me bindjen se Shqipëria mund dhe duhet të jetë një vend i jetueshëm dhe i denjë europian.

Ne kemi kënaqësinë t’ju ftojmë në shpalljen e LIBRA-s ditën e martë 1 Nëntor 2016, në Akademinë e Arteve në Tiranë. Gjatë këtij takimi do të miratojmë Statutin dhe Manifestin e LIBRA-s e do të nënshkruajmë themelimin e saj. Në mënyrë që kjo ceremoni të kthehet në festë, merrni sa më shumë miq e të afërm me vete. LIBRA i ka dyert e hapura për të gjithë njerëzit e lirë !

14907075_413128305477484_1637221393029444932_n

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Gjermeni inspekton punimet në pedonalet në Fier (fotot)

Fier - Ministrja e Zhvillimit Urban Eglantina Gjermeni ka inspektuar paraditen e së premtes dy pedonalet në Fier atë në...

Close