|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Bëni kaçurrela me kamomil 

Për të gjitha vajzat të cilat duan flokët me kaçurrela, zgjidhja është çaji i kamomilit.

Metoda është e thjeshtë:

Pasi të lani flokët dhe t’i fshini lehtë, ndërkohë që janë ende të lagura, formoni dy ose me shumë gërsheta. Në vazhdim spërkatini ato me kamomil të zier.

Lërini të thahen, për rreth gjashtë orë. Kjo metodë sugjerohet të aplikohet fundjavave, para shëtitjes apo daljes së darkës. Pasi të lëshoni flokët, jepuni me dorë formën që dëshironi, pa përdorur krehër.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama në konferencë për samitin e Vjenës

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një konferencë për median pas samitit të Vjenës. “Ia dolëm të shtyjmë përpara një proces prej të cilit Shqipëria dhe rajoni kanë një përfitim të...

Close