|E hënë, Korrik 24, 2017

Beogradi, e tmerrshme oferta e FSK-së për te ndihmuar Serbinë. 

255  Beograd – E ashtuquajtura zyrë për Kosovën ka kumtuar se është tmerruar me, siç ka thënë ajo, me cinizmin e autoriteteve të Prishtinës, që Beogradit i kanë ofruar ndihmën e njësive special të FSK-së.

“Zyra për Kosovën është tmerruar me cinizmin dhe me pa korrektësinë e pushtetit të Prishtinës, i cili përmes të të ashtuquajturit ministër Agim Çeku, i ofroi Beogradit ndihmë të njësive special për mbrojtje nga katastrofat natyrore nga Forcat e Sigurisë së Kosovës, me theksimin se ato kanë vullnet të shkojnë me pajisje në Serbi, nëse këtë e kërkon Qeveria e Serbisë”, thotë kumtesa që e publikon B92, transmeton koha.net.

Në kohën kur në Serbi numërohen viktimat dhe evidentohen dëmet e bëra nga vërshimet e pambajtura ndër mend deri më tash, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ofron ndihmë të atyre forcave të cilat, siç thotë kumtesa, populli serb në Kosovë i mban mend për të keq.

“Të dala nga mëngët e famëkeqes të të ashtuquajturës Ushtri Çlirimtare e Kosovës, Forcat e Sigurisë së Kosovës, asociojnë në shumë krime për të cilat heshtet, e të cilat, me formimin e Gjyqit Special Ndërkombëtar për Krime Lufte, më në fund, shpresojmë se do të zbardhen”, thotë kumtesa dhe shton se është e “palejueshme që derisa gjithë bota është qytetëruar në këtë moment bashkëndjen me Serbinë dhe dërgon ndihma të pakursyera, Hashim Thaçi, shfrytëzon ditës e zisë që përmes mediave, me qëllime parazgjedhore, të promovojë të ashtuquajturën Ushtri të Kosovës”, thotë kumtesa e kësaj zyre.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Vrasja – 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

Një person ka mbetur i vdekur  ndërsa 4 të tjerë janë plagosur kur autori i ka zënë pritë dhe ka...

Close