|E diel, Dhjetor 17, 2017

Berdellot, kërkojmë putana . 

ImageGenGreqi – Unë nuk jam duke thënë ndonjë gjë të re. Njeriu është i aftë për çdo gjë, kur ai nuk ka ngrënë. Kur ai zgjohet në mëngjes dhe nuk ka gjë në xhepin e tij dhe nuk ka asgjë dritë apo zjarr,  dridhet. Ose, do të vriten, që është kundër natyrës ose do të të vrasin. Ju vjedhin. Ne do të bëjmë asgjë, çka madje e kanë imagjinuar. Dhe do të arrijë aq i ulët, kështu në ekstrem.

 Gratë, sot në Greqinë e krizës, më saktë urisë dhe dëshpërimit janë duke u çuar në trotuar. Në ata trotuar gratë nuk janë kurva. Gratë, nënat gra, amvise dhe gratë shkencëtarëve. Sepse në Greqinë e Trojkës dhe Memorandumit gjysma e popullsisë është e papunë.

 Një gazetar grek i quajtur Theopi Skarlatou, e bëri për BBC një dokumentar unsettling. Përveç gjithë tjetrash foli me pronarët e bordellove. Gjëra të tmerrshme. Gjëra të njohura, por një tjetër për të thënë projektuesi dhe ata kanë luajtur në Evropë.

 Sot shtëpitë publike janë ligjore. Kompanitë taksohen dhe janë të kontrolluara. Për të “punojnë” një lavire kur ajo është e martuar, kur ju nuk e dini se hers. Që atëherë, gratë janë në dëshpërim të jetojnë me fëmijët e tyre, prindërit e tyre, arrijnë të kalojnë vijën e kuqe. Dhe për shkak se prostitucioni I raportuar nuk e pranon, zonjat do të qëndrojë në rrugë, për shembull, në Poseidoni.

 Për fat të mirë ishin zgjedhjet.

alb365.com/BBC

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ekspertët/ Të hiqet testi i zhvlerësuar i maturës

Kosovë - Rreth 31 mijë maturantë pritet...

Close