|E shtunë, Prill 29, 2017

Berisha mund të luaj për 4 shtete 

Mërgim Berisha, sulmuesi i Red Bull Salzburg, mund të luajë për Kosovën, Shqipërinë, Gjermaninë dhe Austrinë

Sulmuesi i talentuar kosovar, Mërgim Berisha po shkëlqen me ekipin e dytë të  ekipit austriak, Red Bull Salzburg.

Berisha, i cili ka arritur të shënoj 9 gola në 15 ndeshje të zhvilluara këtë sezon, ende nuk e përfaqëson asnjë shtete.

Por, ai në të ardhmen mund të luajë për Kosovën, Shqipërinë, Gjermaninë dhe Austrinë, por deri më tani nuk ka zgjedhur ekipit të cilin do ta përfaqësoj.

Prindërit e Berishës janë nga Kosova, por futbollisti është lindur në Gjermani. Hapat e para të karrierës ai i ka hedhur në Austri në akademinë e Salzburgut, klub nga i cili nuk ka lëvizur asnjëherë.

“Për mua kjo nuk ka rëndësi nëse unë luaj për Kosovën, Gjermani apo ndoshta edhe në Austri,” , ka deklaruar ai në një intervistë për Laola.at, përcjell Express.

“Unë luaj tani për disa vite në Austri. Ne do të shohim nëse në të ardhmen është si mundësi të luaj për këtë vend. Por, Gjermania është një opsion për shkak se është vendlindja ime. Kurse, nëse luajë për Kosovën, do të ishte hir të babait tim.”, ka theksuar ai.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shitësi i kikirikëve që do të bëhet biznesmen (vide)

“Paraja nuk është gjithçka”, thotë për rrjetin ballkanik të mediumit “Al Jazeera” 15-vjeçari Ardian Ruhani, i cili shet kikirikë në...

Close