|E hënë, Korrik 24, 2017

Berisha ne facebook, te gjithe tek Piramida. 

Tirane – Ish-Kryeministri Berisha ka lëshuar një kushtrim për qytetarët shqiptarë që të mblidhen urgjent tek Piramida në Tiranë, në mbështetje të grevistëve të shkarkuar nga puna.

Në një mesazh sali_berisha_në Fb, nga të rrallët e këtij lloji, ish-Kryeministri shkruan:

“Thirrje urgjente! Të gjithë tek Piramida kundër klikës në pushtet! Klika e Ediskobarit dhe baroneve të droges iu rrëmbeu me banditë me uniform, çadrat grevistëve trima të urise qe nisen vetflijimin ne mbrojtje te te drejtave te tyre, te drejtave te qytetareve nga Edvin Kristaq Rama.

Keta jane gra dhe burra, qe ne dhunim te ligjeve te vendit jane perzene nga puna, kane fituar gjyqet per tu kthyer ne pune por Edvin Kristaq Rama shkelmon mbi te drejtat, dinjitetin dhe lirite e tyre.

Ju bej thirrje qytetareve: te gjithe ne mbeshtetje te grevisteve qe me jeten e tyre vendosen te mbrojne te drejtat e tyre te ligjshme, po mbrojne dinjitetin tone dhe kafshaten e gojes se femijeve te tyre. Beteja nisi! Ne do fitojme!”

Këtë radhë, mesazhi i Berishës është ilustruar me një fotografi, që gjithashtu përcjell një mesazh të dytë për qytetarët, në të cilët thuhet: Ju garantoj se do të bëj gjithçka në mbështetje të interesave dhe aspiratave fisnike të të gjithë shqiptarëve.”

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Autori i Nice kapet i gjallë (video)

Francë - Zyrtarisht 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel u vra nga policia, pak minuta pas masakrës që la pas 84 të...

Close