|E premte, Qershor 23, 2017

Berisha tregon raportet që ka pasur me Rrugovën (video) 

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se brenga më e madhe në e tij ka qenë Kosova e pushtuar dhe çlirimi i saj është ëndërr e realizuar.

“Asnjë brengë më të madhe se Kosovën s’kam pasur. Jam i lumtur dhe me fat që dhashë aq sa munda të jap”, tha Berisha në një intervistë për Dukagjinin.

Ai ka folur edhe për marrëdhëniet me liderët politikë në Kosovë. Ka thënë se më të gjithë është njëjtë, e më të veçanta lidhjet i kishte me Ibrahim Rugoven.

“Kam marrëdhënie normale më të gjithë, por trashëgimia ime ishte marrëdhëniet më LDK-në dhe me presidentin Rugova, në atë kohë kishte vetëm disa partitë tjera, dhe me ta kisha marrëdhënie shumë të mira”.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia bashkiake zbarkon në tregun e Cakranit (foto e video)

Fier - Policia bashkiake ka zbarkuar mëngjesin e sotëm në rrugën kryesore të Cakranit ku si fundjavë zhvillohet edhe tregu...

Close