|E enjte, Qershor 29, 2017

Binjakezim midis qarqeve Fier dhe Cleverland USA. 

1   Fier – Marrëveshje bashkëpunimi është arritur që të firmoset mesditën e sotme në sallën e mbledhjeve në Bashkinë Fier mes dy qarqeve, atij të Fierit dhe të Cleverlandit.
Marrëveshja është nënëshkruar nga nënë kryetari i qarkut të Cleverlandit Dan Brady dhe kreut të qarkut Fier vangjel Ndreko.
Në këtë ceremoni nga ana e të dyja palëve është pohuar se do të ketë një bashkëpunim në të shumë fusha si në atë ekonomike, turizëm, art , kulturë etj.
Delegacioni i ardhur nga Cleverlandi do të qëndrojë disa ditë në Fier ku do të vizitojë disa institucione shtetërore por edhe biznese private në këtë qark.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
besmir cullhai
Familjarët: S’besojmë në ekspertizën greke, ti ribëhet ktu.

Fier - Në banesën e Besmit Cullhait , familjarët kishin hapur mortin. Miq, shokë, dashamirës, banorë të fshatit hynin e...

Close