|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Blic: Klani Haradinaj kontrabandon armë nga Serbia 

Serbi – Ish-komandanti i UÇK-së, dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është bërë subjekt i medieve serbe të cilat e përshkruajnë si drejtues të një prej klaneve më të fuqishme të krimit në Kosovë

Haradinajt poashtu i atribuohet kontrabandimi i armëve duke përdorur Serbinë dhe siç thuhet qytetarët serbë. Gazeta Blic shkruan se kontrabanda e armëve zhvillohet nëpër lumin Danub, nga ku ngarkohen nëpër kamionë dhe arrin në Kosovë për t’u shpërndarë nëpër fronte të ndryshme të islamistëve, transmeton lajmi.net

“Të premten e kaluar është kontrabanduar një ngarkesë me armë nga klani i Ramush Haradinajt”, shkruan kjo gazetë, duke pretenduar burime nga shërbimet e sigurisë.

Sipas Blicit, ngarkesa përmbante 1200 cope pushkë të shkurtra automatike dhe një numër të armëve të lehta.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen 2 turq me pasaporta false

Tiranë - Policia kufitare e Rinasit  arreston dy turq me pasaporta false Policia arrestohen shteasit Recep Dogan 65 vjeç dhe Ozden Gur 33 vjeçe. Mësohet se shtetasi Ozden Gur ka...

Close