|E shtunë, Janar 20, 2018

“Brazil 2014” , ja per ke bejne tifo politikanet shqiptare. 

Brazil-2014-600x337   Jemi vetëm dy jave para startit te Kupës së Botës dhe të gjithë jemi kureshtarë të dimë se për kë ekip bëjnë tifo politikanët shqiptare. Të gjithë e dimë që disa prej tyre janë shumë të dhenë pas futbollit, kryesisht ish presidenti Topi ish -kryeministri Nano, kryeministri aktual Rama e shumë të tjerë të cilët i kemi parë shpesh herë në stadiume. Italia është skuadra më shume tifozë në politikën shqiptare. Shumica prej tyre mbështesin “Axurret” fqinje. Me pas vjen, Gjermania, Anglia, Holanda dhe Spanja.

Politikanet shqiptarë që bejnë tifo për Italianë

Edi Rama
Sali Berisha here me Francen/here me Italine
Bamir Topi
Jozefina Topalli
Majlinda Bregu
Mesila Doda
Fatos Nano
Gramoz Ruçi
Bashkim Fino
Nard Ndoka
Bujar Leskja
Saimir Tahiri

Tifozët e Hollandës

Ilir Meta
Lulzim Basha
Monika Kryemadhi
Lajla Përnaska

Tifozët Gjermanë

Ben Blushi
Taulant Balla
Ditmir Bushati
Paskal Milo
Kastriot Islami
Ylli Pango
Mbreti Leka Zogu

Tifozët e Anglisë

Erion Veliaj
Blendi Klosi
Spartak Ngjela
Aldo Bumçi

Dashamir Shehi
Bujar Leskaj

Tifozët e Spanjës

Arben Ahmetaj

Tifozët e Brazilit

Petrit Vasili
Fatmir Xhafaj
Lufter Xhuveli
Servet Pëllumbi

alb365.com

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Obama: Më keni bërë njeri më të mirë

Përmes një postimi në Twitter,...

Close