|E diel, Gusht 20, 2017

“Brazil 2014” oraret e plota te ndeshjeve. 

Brazil-2014-600x337    Kampionati botëror në Brazil do të filloj me ndeshjen Brazil-Kroaci, të enjten me fillim prej orës 22:00. Ndeshjet që luhen në mesnatë me qëllim i kemi lënë në ditën kur do t’i ndiqni edhe dy ndeshjet e mëhershme. Ky është itinerari për botërorin sipas kohës sonë, publikuar nga FIFA.

1. Xhiro e parë:

12.06. E enjte

22.00 Brazili – Kroacia (grupi A)

13.06. E premte
18.00 Meksiko – Kameruni (grupi A)
21.00 Spanja – Holanda (grupi B)
*Në mesnatë: Kili (Çile) – Australia (grupi B)

14.06. E shtunë
18.00 Kolumbia – Greqia (grupi C)
21.00 Uruguaji – Kostarika (grupi D)
* Në mesnatë: Angli – Itali (grupi D)
* Në 3 të mengjesit: Bregu i Fildishtë – Japoni (grupi C)

15.06. E dielë
18.00 Zvicrra – Ekuadori (grupi E)
21.00 Franca – Hondurasi (grupi E)
*Në mesnatë: Argjentina – B e H (grupi F)

16.06. E hënë
18.00 Gjermani – Portugali (grupi G)
21.00 Iran – Nigeri (grupi F)
* Në mesnatë: Gana – SHBA (grupi G)

17.06. E martë
18.00 Belgjika – Algjeria (grupi H)
21.00 Brazili – Meksiko (grupi A)
* Në mesnatë: Rusia – Korea (grupi H)

2. Xhiro e dytë:

18.06. E mërekurë
18.00 Australi – Holandë (grupi B)
21.00 Spanja – Kili (Çile) (grupi B)
* Në mesnatë: Kroacia – Kameruni (grupi A)

19.06. E enjte
18.00 Kolumbi – Bregu i Fildishtë (grupi C)

21.00 Uruguaj – Angli (grupi D)
* Në mesnatë: Japoni – Greqi (grupi C)

20.06. E premte
18.00 Italia – Kostarika (grupi D)
21.00 Zvicrra – Franca (grupi E)
* Në mesnatë: Hondurasi – Ekuadori (grupi E)

21.06 E shtunë
18.00 Argjentina – Irani (grupi F)
21.00 Gjermania – Gana (grupi G)
* Në mesnatë: Nigeria – B e H (grupi F)

22.06. E dielë
18.00 Belgjika – Rusia (grupi H)
21.00 Korea – Algjeria (grupi H)
* Në mesnatë: SHBA – Portugali (grupi G)

* zyrtarisht janë me një ditë vonesë

3. Xhiro e tretë:

23.06. E hënë
18.00 Holanda – Kili (Çile) (grupi B)
18.00 Australia – Spanja (grupi B)
22.00 Kroacia – Meksiko (grupi A)
22.00 Brazili – Kameruni (grupi A)

24.06. E martë
18.00 Italia – Uruguaji (grupi D)
18.00 Kostarika – Anglia (grupi D)
22.00 Japonia – Kolumbia (grupi C)
22.00 Greqia – Bregu i Fildishtë (grupi C)

25.06. E mërkurë
18.00 Nigeria – Argjentina (grupi F)
18.00 B e H – Irani (grupi F)
22.00 Ekuadori – Franca (grupi E)
22.00 Hondurasi – Zvicrra (grupi E)

26.06. E enjte
18.00 SHBA – Gjermani (grupi G)
18.00 Portugali – Gana (grupi G)
22.00 Korea – Belgjika (grupi H)
22.00 Algjeria – Rusia (grupi H)

1/8 e finales:

28.06. E shtunë
18.00 1A – 2B
22.00 1C – 2D

29.06. E dielë
18.00 1B – 2A
22.00 1D – 2C

30.06. E hënë
18.00 1E – 2F
22.00 1G – 2H

01.07. E martë
18.00 1F – 2E
22.00 1H – 2G

Çerekfinalet:

04.07. E premte
18.00 ?
22.00 ?

05.07. E shtunë
18.00 ?
22.00 ?

Gjysëmfinale:

08.07. E martë
22.00 ?

09.07. E mërkurë
22.00 ?

Finale

13.07. E dielë
22.00 ?

alb365.com

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja këngëtarët kosovarë që do të këndojnë së bashku me ata serbë e shqiptarë

“Muzika bashkon njerëzit”. Me këtë slogan artistët shqiptarë dhe ata serbë do të bashkohen më 7 tetor në të parin...

Close