|E enjte, Qershor 22, 2017

“Brazil 2014” oraret e plota te ndeshjeve. 

Brazil-2014-600x337    Kampionati botëror në Brazil do të filloj me ndeshjen Brazil-Kroaci, të enjten me fillim prej orës 22:00. Ndeshjet që luhen në mesnatë me qëllim i kemi lënë në ditën kur do t’i ndiqni edhe dy ndeshjet e mëhershme. Ky është itinerari për botërorin sipas kohës sonë, publikuar nga FIFA.

1. Xhiro e parë:

12.06. E enjte

22.00 Brazili – Kroacia (grupi A)

13.06. E premte
18.00 Meksiko – Kameruni (grupi A)
21.00 Spanja – Holanda (grupi B)
*Në mesnatë: Kili (Çile) – Australia (grupi B)

14.06. E shtunë
18.00 Kolumbia – Greqia (grupi C)
21.00 Uruguaji – Kostarika (grupi D)
* Në mesnatë: Angli – Itali (grupi D)
* Në 3 të mengjesit: Bregu i Fildishtë – Japoni (grupi C)

15.06. E dielë
18.00 Zvicrra – Ekuadori (grupi E)
21.00 Franca – Hondurasi (grupi E)
*Në mesnatë: Argjentina – B e H (grupi F)

16.06. E hënë
18.00 Gjermani – Portugali (grupi G)
21.00 Iran – Nigeri (grupi F)
* Në mesnatë: Gana – SHBA (grupi G)

17.06. E martë
18.00 Belgjika – Algjeria (grupi H)
21.00 Brazili – Meksiko (grupi A)
* Në mesnatë: Rusia – Korea (grupi H)

2. Xhiro e dytë:

18.06. E mërekurë
18.00 Australi – Holandë (grupi B)
21.00 Spanja – Kili (Çile) (grupi B)
* Në mesnatë: Kroacia – Kameruni (grupi A)

19.06. E enjte
18.00 Kolumbi – Bregu i Fildishtë (grupi C)

21.00 Uruguaj – Angli (grupi D)
* Në mesnatë: Japoni – Greqi (grupi C)

20.06. E premte
18.00 Italia – Kostarika (grupi D)
21.00 Zvicrra – Franca (grupi E)
* Në mesnatë: Hondurasi – Ekuadori (grupi E)

21.06 E shtunë
18.00 Argjentina – Irani (grupi F)
21.00 Gjermania – Gana (grupi G)
* Në mesnatë: Nigeria – B e H (grupi F)

22.06. E dielë
18.00 Belgjika – Rusia (grupi H)
21.00 Korea – Algjeria (grupi H)
* Në mesnatë: SHBA – Portugali (grupi G)

* zyrtarisht janë me një ditë vonesë

3. Xhiro e tretë:

23.06. E hënë
18.00 Holanda – Kili (Çile) (grupi B)
18.00 Australia – Spanja (grupi B)
22.00 Kroacia – Meksiko (grupi A)
22.00 Brazili – Kameruni (grupi A)

24.06. E martë
18.00 Italia – Uruguaji (grupi D)
18.00 Kostarika – Anglia (grupi D)
22.00 Japonia – Kolumbia (grupi C)
22.00 Greqia – Bregu i Fildishtë (grupi C)

25.06. E mërkurë
18.00 Nigeria – Argjentina (grupi F)
18.00 B e H – Irani (grupi F)
22.00 Ekuadori – Franca (grupi E)
22.00 Hondurasi – Zvicrra (grupi E)

26.06. E enjte
18.00 SHBA – Gjermani (grupi G)
18.00 Portugali – Gana (grupi G)
22.00 Korea – Belgjika (grupi H)
22.00 Algjeria – Rusia (grupi H)

1/8 e finales:

28.06. E shtunë
18.00 1A – 2B
22.00 1C – 2D

29.06. E dielë
18.00 1B – 2A
22.00 1D – 2C

30.06. E hënë
18.00 1E – 2F
22.00 1G – 2H

01.07. E martë
18.00 1F – 2E
22.00 1H – 2G

Çerekfinalet:

04.07. E premte
18.00 ?
22.00 ?

05.07. E shtunë
18.00 ?
22.00 ?

Gjysëmfinale:

08.07. E martë
22.00 ?

09.07. E mërkurë
22.00 ?

Finale

13.07. E dielë
22.00 ?

alb365.com

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ministria e Brendshme paralajmëron përmbytje në Fier, Vlorë, Gjirokastër

Ministria e Punëve të Brendshme ka paralajmëruar përmbytje në jug të vendit. Sipas saj priten përmbytje në Gjirokastër, Fier dhe...

Close