|E premte, Dhjetor 15, 2017

Bundesliga, Volfsburgu e shkatërron Bayern . 

156620E pabesueshme, por e vërtetë, Volfsburgu shkatërron Bayernin e Mynihut me rezultatin e thellë 4-1. Vendasit zhvilluan një super ndeshje duke gjunjëzuar kampionët e Gjermanisë me meritë të plotë.

90 minutat e para të kampionatit për fazën e dytë për bavarezët ishin për t’u harruar, pasi Volfsburgu ishte superiore në të gjitha aspektet.

Vendasit e nisën ndeshjen mjaft mirë, pasi shënuan me Bas Dost në të 4’ dhe 45’. Në pjesën e dytë trefishoi Kevin de Bruyne 53’, ndërsa Juan Bernat 55’ ngushtoi shifrat, por vetëm kaq, pasi për golin e katërt mendoi përsëri Kevin de Bruyne duke vulosur disfatën e Guardiolës.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia – 7 në pranga dhe 5 kg kanabis

Tiranë - 7 persona kanë rënë në...

Close