|E shtunë, Janar 20, 2018

Cara – Beqajt: Ke lënë një pianec në krye të spitalit Kavajës 

Deputeti socialist për zonën e Kavajës, Parid Cara, ka lëshuar kritika të ashpra në drejtim të Ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj.

Shkak është bërë spitali i këtij qyteti, më konkretisht drejtuesi i emëruar nga Beqaj që sipas Carës është i padenjë për atë detyrë.

Cara: Spitali i Kavajes prej kohesh drejtohet nga nje njeri i korruptuar, ordiner e pijanec. Perparim Daiu nuk mund te jete fytyra e qeverisjes sone ne Kavaje. Disa here i kam kerkuar Ministrit largimin e ketij te papergjegjshmi, qe rrezikon jetet e njerezve per te mbushur xhepin e tij, por nuk kam marre pergjigje.

Cara denoncon një rast papërgjegjshmërie në këtë spital me pasoja të rënda për jetën e një qytetari.

Cara: “Korrupsioni dhe papergjegjshmeria ne Spitalin e Kavajes ka arritur tashme ne nje nivel aq te larte saqe askujt duket se nuk po i ben me pershtypje. Dje eshte shenuar nje aksident ne qytet dhe te afermit e derguan te plagosurin me shpejtesi ne spital. Por mjeket atje rekomanduan qe te ndiqej ne spitalin e Durresit pasi kushtet ishin me te mira. Por me papergjshmerine me te madhe, i plagosuri eshte transportuar me ambulance, pa mjek dhe pa bombel oksigjeni duke rene ne koma”.

Deputeti Cara garanton se do ta ndjekë këtë çështje deri në fund.

Cara: Shpresoj qe ky rast i fundit te ndergjegjesoje te gjitha institucionet per te vene dore ne Spitalin e Kavajes. Une, deputeti i kesaj zone, do ta ndjek deri ne fund kete ceshtje.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Çdo vit 1 ton heroinë në Itali, vëllezërit nga Shijaku kapo të organizatës (fotot dhe emrat)

Një organizatë kriminale e cila...

Close