|E hënë, Shkurt 27, 2017

Çfarë po ndodh me PD e Fierit?! 

Nga ALB365 – Çfarë po ndodh me PD e Fierit ? Ku janë? Kush janë? Heshtja ka pushtuar zyrat e kësaj dege partie në Fier. Themi heshtje pasi në vitet e klauara edhe pse në Fier kjo parti nuk kishte rezultatet e pritshme dyert ishin hapur. Jo vetëm anëtarë e simpatizanë hynin e dilnin por edhe qytetarë kur kishin problem të ndryshme.

Po tani?

Shohim vetem një kryetar dege Luan Baci që endet I vetëm nëpër zyrat e PD dhe sekretai I degës  si dhe kryetari I FRPD . Themi I vetëm sepse në intervista të ndryshme del vetëm. Në protesta shkon I vetëm.

Spo merret vesh çfarë po ndodh me këtë parti politike në Fier.

Sekretari Organizativ I degës fillon punë në bazën e LSI në Fier ( kolaudimi i mjeteve )

Antarët e kryesisë antarësohen me partinë LIBRA  e Ben Blushit, anëtarë të forumit rinmor të saj shkojnë një pjesë me LRI-në dhe një pjesë me forumin rinor të LIBRA të Ben Blushit dhe një pjesë punojne ende në bazën e PS , Albertol.

Dhe jo vetëm kjo , dhe jo vetëm kaq

Të tjerët I shikon përditë me takime tinzare në bazën e “takimeve politike” në një hotel , Ish kandidati për kryetar forumi nuk shkel më në PD

Ish kryetari KZAZ  takohet me drejtues të lartë të PAA në Hotel Fieri, ndërkohë që antarët e KZAZ sdihet ku janë.

Po të bëhen zgjedhje të parakoshme, shyqyr o zot që nuk bëhen, kush do të ruajë votat e PD, kush do ti numurojë votat e PD ? Spo meret vesh , kush ka mbetur më në PD veç kryetarit të saj  Luani Baçit ?

Çfarë  po ndodh me Luanin e PD dega Fier?

E kan braktisur apo I ka larguar të tër nga PD

Një fjalë e urtë popullore thotë – Luani ha vetëm, delet hanë tufë

alb365

# Titulli i redaksisë

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Messi merr shumë kritika

Tata Martino i ka dalë në ndihmë Leo Messit. Përzgjedhësi i Argjentinës, Tata Martino beson se Leo Messi ka luajtur...

Close