|E hënë, Shkurt 27, 2017

Chelsea – Ja formula e suksesit 

Pesë ndeshje, pesë fitore, 16 gola të shënuar dhe asnjë të pranuar – ky është bilanci i Chelseat të Antonio Contes që nga ndërrimi i formacionit nga 4-3-3 në 3-4-3

Chelsea i Antonio Contes ka vazhduar me formën e mirë në Premierligë. ‘Blutë e Londrës’ kanë shkatërruar Evertonin në ‘Stamford Bridge’, duke e mposhtur me rezultat të thellë 5:0, përcjell Gazeta Express.

Kështu Chelsea regjistroi fitoren e pestë me radhë në po kaq ndeshje në Premierligë, ku ka shënuar 16 gola, duke mos pranuar asnjë.

Kur nisi kjo ecuri pozitive e Chelseat? Deri pesë xhiro më parë, edhe përkundër se trajneri italianë ka luajtur gjithmonë me formacionin 3-4-3, luante me formacionin 4-3-3.

Por, pas rezultateve negative, Conte ndryshoi mendje dhe iu rikthyer formacionet të dashur të tij (3-4-3). Conte e bëri këtë pas humbjes 3:0 ndaj Arsenalit. Që nga ndeshja me Hull Cityn, Chelsea regjistron pesë fitore, ka shënuar 16 gola dhe nuk ka pranuar asnjë – duket se Conte do t’iu shkaktojë probleme anglezëve me formacionin e tij të preferuar.

Por, në këtë ecuri pozitive kanë gisht edhe lojtarët si Moses, Marcos Alonso e Pedro, të cilët zunë vend në formacion vetëm pas ndërrimit të sistemit.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pozicionet me te mira per te bere sex ne makine.

Të bësh seks në makinë, për të rinjtë është një nevojë, për çiftet një mënyrë për tu larguar nga rutina...

Close