|E martë, Shkurt 21, 2017

Cikloni shkakton dëme në Zvërrnec (fotot) 

Vlorë – Në Zvërnec, bizneset e ngritur përgjatë bregdetit janë shkatërruar plotësisht ndërsa furia e ciklonit shkuli më dhjetëra rrënjë pishash mbi 30 vjeçare në pyllin e sodës.

“U bllokua aksi që të çon drejt manastirit të Zvërnecit por për fat të mirë nuk pati dëme në njerëz

 Situatën e krijuar nga cikloni që preku Vlorën rreth orës 3 të mëngjesit të së shtunës, e inspektoi dhe kryebashkiaku Dritan Leli. Ai theksoi se bashkia ka ndërhyrë menjëherë për hapjen e rrugës për në zvërnec, dhe konstatimin e dëmeve.

Dritan Leli: Cikloni dëmtoi një numër të madh pishash. Janë dëmtuar disa lokale në plazhin e Zvërnecit, ka pasur përmbytje në qytet të cilat janë larguar por balta ka përfshirë gjithë qytetin e Vlorës. Punonjësit e bashkisë janë në terren për të vlersuar dëmin dhe marrë çdo përgjegjësi. 

Në zonë është nderprere dhe energjia elektrike, dhe kabina e transformatorit të zonës është dëmtuar tërësisht. 

14642037_1836994613200108_487775046535075307_n 14650767_1836996813199888_5644244221447035749_n 14717289_1836996623199907_1277923615325690313_n

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja 18 vjeçari që po planifikonte sulm terrorist në Austri

Austri - Një ditë pas arrestimit të një shtetasi shqiptar me akuzen se kishte planifikuar sulm terrorist në metronë e...

Close