|E premte, Janar 19, 2018

CNN : Qeveria “luftë” në fshatin e drogës . 

helikopteredrejtfshatitjpg-3306044_p9     CNN – Operacioni i policisë shqiptare në Lazarat fshatin e njohur si “Kolumbia e Evropës”. Fshati për 5 ditë është mbajtur i rrethuar nga forcat speciale. Ka me qindra kilogramë kanabis të gjetur , municione dhe armëve të sofistikuara. Policia njoftoi se është qëlluar me armë dhe snajper. Nga armët e zjarrit u plagosën tre qytetarë.
Në këtë operacion janë angazhuar rreth 1000 policë. Ministria e Brendshme është e përkushtuar për të vendosur kontrollin mbi fshatin e drogës.
Gjatë këtyre ditëve policia por edhe banoret kane djegur qindra kilogram drogë. Sipas të dhënave, droga e prodhuar në këtë fshat arrin shumën me 4-5 miliardë euro.
Opozita akuzon qeverinë për banorë të terrorizuar. Por ajo mbështet operacionin e policisë.
Këto ditë Shqipëria pret të marrë një vendim për hapjen e negociatave për integrimin në Bashkimin Evropian.

alb365.com/CNN

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Leje të drejtimit realitet, penalizime e bonuse për drejtuesit.

Tirane - Drejtoria e Përgjithshme...

Close