|E enjte, Qershor 22, 2017

CNN : Qeveria “luftë” në fshatin e drogës . 

helikopteredrejtfshatitjpg-3306044_p9     CNN – Operacioni i policisë shqiptare në Lazarat fshatin e njohur si “Kolumbia e Evropës”. Fshati për 5 ditë është mbajtur i rrethuar nga forcat speciale. Ka me qindra kilogramë kanabis të gjetur , municione dhe armëve të sofistikuara. Policia njoftoi se është qëlluar me armë dhe snajper. Nga armët e zjarrit u plagosën tre qytetarë.
Në këtë operacion janë angazhuar rreth 1000 policë. Ministria e Brendshme është e përkushtuar për të vendosur kontrollin mbi fshatin e drogës.
Gjatë këtyre ditëve policia por edhe banoret kane djegur qindra kilogram drogë. Sipas të dhënave, droga e prodhuar në këtë fshat arrin shumën me 4-5 miliardë euro.
Opozita akuzon qeverinë për banorë të terrorizuar. Por ajo mbështet operacionin e policisë.
Këto ditë Shqipëria pret të marrë një vendim për hapjen e negociatave për integrimin në Bashkimin Evropian.

alb365.com/CNN

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen shqiptarët me 13 kg kokainë dhe miliona euro

Hollandë - Një sasi prej 13 kg kokainë janë sekuestruar nga policia holandeze në Amsterdam, ndërsa anë pranga kanë përfunduar...

Close