|E diel, Janar 22, 2017

Colin Powell – Trump, turp kombëtar 

USA – Turp kombëtar e ka quajtur ish sekretari i shtetit Colin Poëell kandidatin republikan për president donal trump. Komenti i republikanit në pension është zbuluar si paosjë e hakerimit të postës së tij elektronike. Emailet u psotuan DCLeaks.com, i cili thuhet se është i lidhur me hakerimet e tjera të profilit të lartë të publikusra kohet e fudnit.

Pauell, i cili ka qenë i qetë gjatë fushatave dhe zgjedhjeve primare, tha se nuk kishte “asnjë koment të mëtejshëm”, por “nuk mohoi frazën që e ka quajtur trump një turp kombëtar. Ai ka kritikuar gjithashtu edhe kandidaten demokrate hilari klinton, te cilën e quan arrogante për mënyrën se si e trajtoi cështjene debatueshme të emelëve të saj private të përdoruara në kohën kur sherbente si sekretare e shtetit. ” E trishtë.

Hilary mund ta kishte mbyllur këtë cështje dy vite më parë po të kish treguar të vërtetën dhe jot ë më përfshinte mua në këtë mesele. Ja pata përsëritur 3 herë që të kishte kujdes Cdo gjë që Hilary prek e shkatërron”- i shkruante Poëell bashkëpunëtorit të tij në biznes Jeffrey Leeds vitin e shkuar. Ish-sekretari i shtetit i, i cili ka shërbyer gjatë administratës së Xhorxh Ë. Bush, e quan miliarderin nga nju jorku një “shtresë e ulët ndërkombëtare”, i cili “është në proces të shkatërrimit të vetes së tij. Në disa e-maile të ndryshme të datës 21 Gusht, z.Poëell kritikonte Donald Trump për promovimin e fushatës që vendoste në dyshim nëse Obama kish lindur apo jo në SHBA.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia kufitare kap skaf 8 m të gjat me 2 italianë https://t.co/fzO4nfhDjr https://t.co/6XwK8GWdAo
501 people follow ALB365
Twitter Pic dessie_m Twitter Pic kencaill Twitter Pic davejone Twitter Pic kathryn_ Twitter Pic MJohnson Twitter Pic VirtuaIM Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kledi_g Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom Twitter Pic MurrayNe Twitter Pic UomoSupe Twitter Pic ardit_gj Twitter Pic misini_b Twitter Pic koinosap Twitter Pic Sokol905 Twitter Pic idamyrta Twitter Pic Hoxhalli Twitter Pic PetritCe
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Një nga mrekullitë që bëjnë Alienët

Kontakti i pare qe ka patur Billy Meier me alienet ka qene ne janarin e larget te vitit 1973. Nje fshatar medioker, me nje nivel intelektual nen normalen me nje arsim...

Close