|E premte, Korrik 21, 2017

Courtois, Ronaldo i shkelqyer si une. S’ia kam friken. 

Makurtua_1drid – Një ditë përpara finales së madhe që do të zhvillohet në Lisbonë, portieri i Atletikos së Madridit i lëshon sfidën Ronaldos duke deklaruar se nuk e ka aspak frikë, pasi edhe ai është në lartësinë e tij.
“Nuk kam aspak frikë nga Ronaldo. Sigurisht që ai është një lojtar i madh, por edhe unë jam gjithashtu një portier i madh. Nuk do të përgatis ndonjë mënyrë të veçantë për të ndalur Ronaldon.
Ne duhet të mësojmë nga sfida e dytë çerekfinale me Borusian, ku Reali humbi. Taktika e Bayernit ishte një budallallëk.
Ata kopjuan stilin e lojës së Barcelonës, por Reali e njeh shumë mirë këtë filozofi. Atyre u mjaftonin vetëm pak sekonda, për të shkelur të gjithë fushën. Ata organizuan një mbrojtje perfekte kundër futbollit të bazuar në kontrollin e topit” përfundon ai.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja trendi i ri për vetullat (fotot) https://t.co/ViuOUoldOc https://t.co/JDJ9HTD6lY
11,309 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Politika dhe lista e zezë për ndalim udhëtimi në SHBA

Nga AFRIM KRASNIQI - Kur dy javë më parë ambasadori amerikan dhe delegacioni i BE-së në Tiranë ashpërsuan gjuhën publike...

Close