|E shtunë, Prill 29, 2017

Dashuri e vërtetë, ky burrë u kujdes 56 vjet për gruan e paralizuar 

Ky burrë besnik ka kaluar 56 vjet duke u kujdesur për gruan e tij të paralizuar, Zhou Yu’ai dhe vazhdon ta dojë atë pa kushte. Historia e këtij fermeri kinez të quajtur Du Yanfa na bën të besojmë se dashuria e vërtetë e ekziston pa asnjë hije dyshimi.

Du dhe Zhou u martuan në vitin 1959, por vetëm 5 muaj pas dasmës së tyre, ata pësuan një goditje mizore. Zhou në moshën 20 vjeçare u prek nga një sëmundje misterioze dhe mbeti krejtësisht e paralizuar. Ajo humb të gjithë ndjesitë në trupin e saj, duke mos mundur të mbante më asgjë në duar. Po ashtu ajo kishte humbur aftësinë për tu riprodhuar.

Shumë nga miqtë e Du i sugjeruan të anulonte martesën e tij dhe të fillonte një jetë të re, por burri i dashur nuk pranoi. Ai i tha gruas: Mos u shqetëso, unë do të kujdesem gjithmonë për ju dhe e mbajti fjalën.

Përkushtimi i këtij burri, nuk i ka shpëtuar vëmendjes së fqinjëve, të cilët i ndihmojnë ata me nevojat ditore.

Çdo ditë ai e pastron, e ushqen dhe madje shpreson që një ditë ajo të shërohet. Ndoshta kjo është dashuria e vërtetë!

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Cili shtet ka gjoksin, divorcet, më të mëdha (fotot)

Martin Vargic, një artist 17 vjeçar nga Sllovakia, ka zbuluar disa harta mjaft të çuditshme të cilat bënë bujë të...

Close