|E diel, Janar 22, 2017

De Biasi shpall listën. Mungon Cana dhe Ajeti, bashkohet Tomas Strakosha 

Me 3 shtator na bashkohet Tomas Strakosha

Trajneri i kombëtares hap zyrtarisht edhe rrugëtimin zyrtar eleminator për Botërorin e Rusisë. De Biazi shpalli sot listën e lojtarëve për miqësoren e 31 gushtit me Marokun dhe zyrtaren e 5 shtatorit me Maqedoninë. Kthehen Gjimshiti e Hyka, por edhe Manaj.  Listës i shtohet edhe portieri rezervë i Lacios, Thomas Strakosha. Në lidhje me largimet e kosovarëve, trajneri u shpreh:  ‘Asnjë eksod, ata shkuan aty ku deshën, kaq.”

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit De Biazi zbuloi në një konferencë  listën e emrave të tij në dispozicion për ndeshjen miqesore të Marokut dhe zyrtares së parë me Maqedoninë me 5 shtator në Loro Borici.

Tekniku italian tha se lista e skuadrës do të jetë e njëjtë, me përjashtim të Lorik Canës, i cili ka zgjedhur vetë të largohet nga Kombëtarja dhe Ajetit që do të mungojë për arsye shëndetësore.

“Cane me vullnet ka vendosur të largohet nga kombëtarja, duhet ta falenderoj për kontributin  e madh që ka dhënë”

De Biazi ka folur rreth ndeshjes miqësore me Marokun dhe grupit të eleminatorëve për botërorin Rusi 2018.

“Maroku është një ekip i përgatitur, madje në këtë moment është më e përgatitur se ne. Grupi i jonë është mjaft i vështirë, pasi kemi Italinë, Spanjën dhe Izrealin, por edhe ndeshja me Maqedoninë duhet vlerësuar dhe duhet të japim maksimumin sepse nëse dështojmë do të bëjmë një figurë të keqe para publikut.  Që nga ky cast duhet të punojmë për të krijuar skuadrën e re. Duhet të fokusohemi te ndeshjet e ardhshme”, u shpreh tekniku italian.

Trajneri i kombëtares tha gjithashtu se në dy ndeshjet e ardhshme skuadra do të jetë ajo që ka luajtur në Francë.

“Grupi është po ai i Francës. Tomas Strakosha nga data 3 shtator i bashkohet skuadrës si portier i katërt”, theksoi De Biazi.

De Biasi i pyetur nga gazetarët se a do ta merrte Rashicën nëse do të kthej në kohë, trajneri u shpreh i bindur “jo”.

LISTA E PLOTË

Portierë: Etrit Berisha, Orges Shehi, Alban Hoxha, Thoma Strakosha

Mbrojtës: Mërgim Mavraj, Elseid Hysaj, Berat Gjimshiti, Ansi Agolli, Frederik Veseli, Naser Aliji

Mesfushorë: Amir Abrashi, Burim Kukeli, Migjen Basha, Ledian Memushaj, Taulant Xhaka, Odise Roshi, Ergys Kaçe, Ermir Lenjani, Andi Lila, Jahmir Hyka

Sulmues: Armando Sadiku, Sokol Cikalleshi, Bekim Balaj, Shkëlzen Gashi, Rei Manaj

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia kufitare kap skaf 8 m të gjat me 2 italianë https://t.co/fzO4nfhDjr https://t.co/6XwK8GWdAo
501 people follow ALB365
Twitter Pic dessie_m Twitter Pic kencaill Twitter Pic davejone Twitter Pic kathryn_ Twitter Pic MJohnson Twitter Pic VirtuaIM Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kledi_g Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom Twitter Pic MurrayNe Twitter Pic UomoSupe Twitter Pic ardit_gj Twitter Pic misini_b Twitter Pic koinosap Twitter Pic Sokol905 Twitter Pic idamyrta Twitter Pic Hoxhalli Twitter Pic PetritCe
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Në autobuzin me sportistë të Erzenit kapen 20 kg heroinë.

Greqi - Mbi 20 kg heroinë janë sekuestruar sot në një autobus që vinte nga Stambolli në doganën greke në pikën kufitare të Kapshticës. Burime zyrtare bëjnë të ditur se...

Close