|E diel, Mars 26, 2017

Deklarata bombë – Tomislav Karadzic – Ish presidenti i federatës serbe: Droni ishte vepër e Serbisë 

Ish presidenti i federatës serbe të futbollit Tomislav Karaxhiç ka lëshuar një deklaratë të fortë ku pretendon se droni në Beograd ishte vepër e një tradhëtie të brëndshme. Sipas tij Ismail Morina ka qënë pjesë e një organizimi të kryer nga struktura brënda Serbisë.

“Droni në Beograd” ishte vepër e serbve. Këtë ka deklaruar ish presidenti i federatës serbe të futbollit që aso-kohe ishte në detyrë, Tomislav Karaxhiç. Fjalë që kanë tronditur opninion publik në Serbi me Karaxhiç i cili pretendon se Ismail Morina i cili njihet si personi që e lëshoi dronin në stadiumin e Beogradit, ishte thjesht një hallkë e një tradhëtie të ardhur nga brënda Serbisë.

” Nuk kam as dyshimin më të vogël se ajo që ndodhi në Beograd ishte një tradhëti e brëndshme. Ismail Morina mund të ketë qënë pjesë, por ka pasur mbështetje nga struktura serbe. Nuk mund ta besoj që dikush të vijë nga Shqipëria në Beograd, të ngjitet në çatinë e një kishe dhe të lëshojë një dron. Kjo nuk ndodh pa mbështetjen e dikujt këtu. Duhet guxim për të realizuar një operacion të tillë, të bësh gjithcka kundër vendit tënd, ekipit tënd dhe interesit kombëtar, në sytë e të gjithë Europës. Bravo.” deklaroi Karaxhiç për të përditshmen serbe “Informer”.

Ish kreu i federatës serbe, aludon gjithashtu se të njëjtët persona që organizuan lëshimin e dronit mbi Beograd janë përgjegjës edhe për ngjarjen e Xhenovas, ku huligani Ivan Bogdanov dogji flamurin shqiptar përpara ndeshjes Itali-Serbi.

Ndërkohë që më 14 tetor të vitit 2014 pas shfaqjes së dronit me flamurin e shqipërisë së madhe  gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, nisi një dhunë e paprecedentë ku huliganët serb sulmuan lojtarët e kombëtares shqiptare.

Pas një betejë ligjore që zgjati për 9 muaj, gjykata e arbitrazhit sportiv i dha 3 pikët në tavolinë Shqipërisë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja çfarë duhet të dij një mashkull për sexin

Autorja Arne Hoffman ka mbledhur në një libër një numër këshillash për meshkujt, se çfarë duhet të dinë ata për...

Close