|E mërkurë, Janar 17, 2018

Del Boske: Portugalia mund të fitojë Botërorin . 

Del Boske    Vicente del Boske largon presionin nga Spanjë duke deklaruar se iberikët nuk janë favoritë për të fituar Kupën e Botës. “Gjërat do të duken në fushë. Jemi angazhuar shumë që t’i rregullojmë gjërat, por në fund fusha është ajo që tregon nëse gjërat janë bërë mirë ose jo.

Gjithçka që na ka ndodhur në katër vitet e fundit ka të bëjë vetëm me faktin që fituam Kupën e Botës në vitin 2010. Nuk duhet pranuar ideja e të qenit favorit, këtë ma ka treguar përvoja” tha Del Boske. Por kush janë favoritët sipas trajnerit të njohur spanjoll

“Unë mendoj se Portugalia është një kandidate serioze për të fituar Botërorin. Ata drejtohen nga një trajner i shkëlqyer si Paulo Bento, ndërkohë që kanë në ekip një nga lojtarët më të mirë në qarkullim si Ronaldo.

Por nuk do të përjashtoj Brazilin, Argjentinën, Kilin dhe Gjermaninë, pasi kanë shanse të mira për të fituar. Nëse Spanja do të mbronte titullin do të ishte dicka e mrekullueshme, por ky objektiv do të jetë shumë i vështirë” përfundoi ai.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja si sillet Bieber në rrugë (fotot)

Justin Bieber e ka zënë...

Close