|E premte, Qershor 23, 2017

Del Boske: Portugalia mund të fitojë Botërorin . 

Del Boske    Vicente del Boske largon presionin nga Spanjë duke deklaruar se iberikët nuk janë favoritë për të fituar Kupën e Botës. “Gjërat do të duken në fushë. Jemi angazhuar shumë që t’i rregullojmë gjërat, por në fund fusha është ajo që tregon nëse gjërat janë bërë mirë ose jo.

Gjithçka që na ka ndodhur në katër vitet e fundit ka të bëjë vetëm me faktin që fituam Kupën e Botës në vitin 2010. Nuk duhet pranuar ideja e të qenit favorit, këtë ma ka treguar përvoja” tha Del Boske. Por kush janë favoritët sipas trajnerit të njohur spanjoll

“Unë mendoj se Portugalia është një kandidate serioze për të fituar Botërorin. Ata drejtohen nga një trajner i shkëlqyer si Paulo Bento, ndërkohë që kanë në ekip një nga lojtarët më të mirë në qarkullim si Ronaldo.

Por nuk do të përjashtoj Brazilin, Argjentinën, Kilin dhe Gjermaninë, pasi kanë shanse të mira për të fituar. Nëse Spanja do të mbronte titullin do të ishte dicka e mrekullueshme, por ky objektiv do të jetë shumë i vështirë” përfundoi ai.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Hapet pista e patinazhit dhe Kulla Panoramike. (fotot)

Korçë - Janë hapur mbrëmjen e Krishtlindjeve në Korçë, Pista e Patinazhit dhe Kulla Panoramike, të cilat kanë tërhequr vëmendjen...

Close