|E hënë, Shkurt 20, 2017

Del Vjosa, përmbyten 3 banesa, evakuohen 7 të tjera 

Vlorë – Përmbytjet nga lumi Vjosa kanë vijuar edhe gjatë natës dhe mëngjesin e sotëm. Tre banesa janë përmbytur dhe dhjetëra hektarë tokë bujqësore janë nën ujë.

Gazetarja e Ora News Jerola Ziaj na informon se janë edhe 7 familje që janë evakuar në zonën e ish-pularisë.

Edhe ditën e djeshme për shkak të fryrjes së Vjosës, ujërat vërshuan  në Bisht të Malit në Selenicë, duke shkaktuar bllokimin e aksit nacional.

Edmond Panariti u bëri thirrje banorëve dhe bizneseve pranë brigjeve të lumit Vjosa që të largohen prej andej, për shkak sipas tij, pasi 12 orët e ardhshme priten prurje të mëdha të këtij lumi.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjashtë truke të stileve të rëndësishme të cilat mund t’i mësoni https://t.co/sQmp8Ay03k
505 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Polici rrugore dhe krimi ekonomik  në aksion kundër furgonave taxi të pa licensuar. (fotot)

Fier - Seksioni i qarkullimit rrugor prane Komisariatit te Policise Fier ne bashkepunim me Sektorin e Krimit Ekonomik Financiar diten...

Close