|E diel, Korrik 23, 2017

Denancimi – 53 vjecari, 5 rroga pa marr dhe 16 muaj pa sigurime shoqerore 

Fier – Mustafa Shehaj 53 vjecar banues në Fier  është një nga 130 puntorët e UPN Fier që ka pa marrë lekët prej dy muaj e gjysëm edhe pse në punë ka shkuar rregullisht.

Këtë gjë ai e pohonë kur thotë se edhe sigurimet shoqërore që puna duhet të paguaj për të  kur ja mban nga rroga  shkonë në 16 muaj pa I paguar. Të njëjtën gjë e kanë bërë edhe me punonjësit e tjerë por që nuk ankohen se kanë frikë se mos I largojnë nga puna.

Babai I një djali I cili vazhdon studimet e larta për juridik në Tiranë tregonë se ka 17 vjet që punonë në  këtë uzinë. Ai pohonë se nga 130 puntorë të UPN afro 30 puntorë janë për të dalë në pension , por meqënëse  nuk u janë paguar sigurimet shoqërore nuk pranojnë që të dalin në pension sepse nuk u plotësohen vitet.

I kontaktuar  drejtori I DRSSH dega Fier Andius Olldashi ka pohuar se nuk mund të thojë me ekzaktësi se sa punonjësve nuk u janë paguar sigurimet shoqërore dhe për sa muaj pasi është agjenti I tatim taksave ai që bën  mbledhjen e tyre në terren

vlcsnap-2016-10-18-12h35m34s196

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Pushuesit kosovarë gjenë ‘belanë’ në Vlorë https://t.co/AvNwnPz9Rx https://t.co/LFzVxjYHmm
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Operacioni në tru i bërë në Shqipëri zë kopertinën e New York Times (fotot)

USA - Shqipëria është në kopertinën e revistës amerikane New York Times Magazine. Shkrimtari norvegjez Karl Ove Knausgaard ndodhej në...

Close