|E diel, Shkurt 25, 2018

Dënohet studentja, përndoqi petagogun për 1 vit. 

polici trTiranë – Pas 6 muajsh përndjekje ndaj pedagogut të saj në Fakultetin e Mjekësisë, Gjykata e Tiranës dënon një 27 vjeçare e cila nga hetimet ka rezultuar fajtore.

Studentja e dënuar është I.Zanati, e cila sipas gjykatës është dënuar me 4 muaj burgim por dënimi është konvertuar me anë të shërbimit të provës me 18 muaj kusht për të mos kryer asnjë vepër penale.

Historia e studentes e cila përndiqte pedagogun ka nisur rreth 1 vit më parë ku pas një kallëzimi në Policinë e Tiranës e reja është arrestuar më 23 shkurt të këtij viti.

Fillimisht 27 vjeçarja ka mohuar të ketë njohje apo përndjekur pedagogun ndërsa më pas ajo ka pranuar fajin dhe ka kërkuar që gjykata t’i heqë dënimin me burg.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shqipëria, Franca, Zvicra e Rumania – njohin forcat e njëra-tjetrës

Franca, Zvicra, Shqipëria e Rumania,...

Close