|E shtunë, Janar 20, 2018

Deputeti i PD-së/ Ja dy policet që bëjnë qef në policinë e Lushnjes 

Deputeti i Partisë Demokratike për Lushnjën publikon foton e dy punonjëseve të komisariatit të Lushnjës me dixhiturën: Këto bëjnë “QEJF” në orar të punës dhe në zyrë të SHTETIT.

Sipas mesazhit të dërguar në adresën në adresë të deputetit këto dy punonjëse të komisariatit të Lushnjës janë punësuar nga shefi i këtij komisariati, por kjo është mënyra sesi e “presin” popullin në zyrë.

Keto bejne “QEJF” ne orar te punes dhe ne zyre te SHTETIT.

Pa frike mund te quhen “qeflijet” e komisariatit te LUSHNJES.

Ja çfare me shkruan sot nje qytetare qe halli e ka çuar tek zyra e ketyre Vajzave prane komisariatit te policise LUSHNJE.

Pershendetje z Deputet.

Shif çfar bejne ne orarin e punes keto qe paguhen nga taksat tona, per ti sherbyer qytetareve.

Foto qe po te nis eshte e dites se premte me date 8 shtator 2017 ora 14:13.
Un jam nje qytetare nga Lushnja, qe kam pritur dy ore ne radhe per te plotesuar formularin per pashaporte.

Keto vajzat punojn tek policia tek aplikimi dhe ne orar te punes bejn foto me kembet perpjet tek zyrat e shtetit qe jan per sherbimin e qytetarve.

Qytetaret rrine ne radhe dhe kur te duan keto futen per aplikime.
Rrin ter diten me kembet ngritur pin kafe dhe I sherbejne njerzve kur I do qefi.
Nga qe jane te partise.

Ajo bjondja eshte Elona Gjermeni nga fshati Goriçaj.

Ajo floke zeza eshte Blerina Allkanjari nga fshati Kemishtaj.
Paguhen nga policia shtetit, dhe kane shume kompetenca.
Qe te dyja jane te emeruar nga shefi i komisariatit te Lushnjes, dhe nuk pyesin per njeri se jane te partise.
Edhe kur ankohet ndonjeri as ja mer njeri per baze se ajo floke zeza Blerina eshte shumee mike me shefin e komisariatit.
Jane per te bere aplikimet qytetaret per pashaportat, ketu bejne qytetaret plotesimin e formulareve,si dhe per patentat dhe per lejet e armeve.
Orari i punes eshte deri ne oren 16:00 dhe orari i fotos se qejfit eshte 14:13 dite e premte.
Kjo eshte policia qe duam???
Sqarim: (Per arsye etike dhe njerzore kam deryrimin te sqaroj se fotot jane publikuar nga vete keto punonjese ne profilet e Tyre).
Per njerzillek po i heq fotot por ky eshte realiteti i punonjeseve te shtetit.

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja 4 ministrat e rinj, emrat

Pas mbledhjes së sotme të...

Close