|E enjte, Shkurt 23, 2017

Deputeti i PS – Beqaj të dorëhiqet, po marrim kosto 

Deputeti i Partisë Socialiste në zonën e Kavajës, Parid Cara kërkon dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Sipas deputetit socialist, ministri e konsideron pozicionin e tij si pronë, të cilën mund ta përdorë si të dojë dhe jo si një post që mund të drejtohet brenda kornizës së parashikuar nga ligji.

Cara thotë se mazhoranca nuk mund të mbajë kosto që nuk lidhen drejtpërdrejtë me punën e saj.

Reagimi i plotë:

Një video e transmetuar pak ditë më parë ku ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj është përgjuar teksa shkarkon me telefon një drejtor, ka ngjallur me shumë të drejtë reagim negativ në opinionin publik.

Ministri, në kundërshtim me të gjitha procedurat ligjore, e konsideron pozicionin që i ka besuar kryeministri, si pronë të cilën mund ta përdorë si të dojë dhe jo si një post që mund të drejtohet vetëm brenda kornizës së parashikuar nga ligji.

Një politikan i përgjegjshëm, pas asaj telefonate të transmetuar në emisionin “Stop” duhet të jepte dorëheqjen menjëherë. Kjo qeveri dhe kjo maxhorancë nuk mund të mbajnë kosto që nuk lidhen drejtpërdrejtë me punën e saj, por me tekat dhe arrogancën e një ministri.

Ilir Beqja duhet të japë dorëheqjen dhe të largohet, pasi çdo ditë më shumë ai në pozicionin e ministrit është kosto e panevojshme për Qeverinë në sytë e opinionit publik.

cara

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
USA vendosë për rinumërimin e votave

USA - Komisioni zgjedhor në Wisconsin ka marrë kërkesë për rinumërimin e votave në shtetin ku fitoi ngushtë Donald Trump...

Close