|E martë, Maj 30, 2017

Deputetja shqiptare dridh parlamentin e Maqedonisë: ‘Unë këtu flas shqip’ 

Është deputetja më e re në përbërjen parlamentare por duket se më e guximjshma deri më tani, dhe pa pikën e frikës i drejtohet duke thënë se a është zyrtare shqipja apo jo tregon faktin që ajo në parlament flet SHQIP, shkruan Infopress.

Kaltrina Azizi, deputetja e BDI-së nga Kumanova dje ka dridhur komisionin për sistem politik në kuvendin republikan në debatin që zhvillohej mbi Prokurorinë speciale duke ju përgjigjur kolegëve të saj nga VMRO të cilët kishin provokuar lidhur me përgjimet për të cilat kishin hedhur akuza edhe ndaj zyrtarëve në Kosovë e duke përmendur edhe gjuhën shqipe e vënë dilema se a është zyrtare apo jo,transmeton Infopress.

Për më shumë shikoni vide

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PD prezantonë kandidatët për deputet në Roskovec. (foto e video) https://t.co/C16swonsyr https://t.co/GiX01VQ8lS
11,292 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mungesa e investimeve/ 600 familje rome emigrojnë, fëmijët të bien preh e trafikut e prostitucionit, të shiten. (video)

Fier - Eduart Koçi drejtues I një OJF  pasi ka kryer disa projekte  me mbështetjen e PNUD tregon se pushteti...

Close