|E diel, Mars 26, 2017

Dhunohet administratori i Tominit, Gjiknuri akuzon PD-në 

Partia Socialiste ka denoncuar se është dhunuar administratori i njësisë administrative Tomin, Nuri Meda.

Sipas denoncimit të koordinatorit të Partisë Socialiste për Dibrën, Damian Gjiknuri, ngjarja ka ndodhur në fshatin Pilafe dhe autorë janë militantë të Partisë Demokratike. (Fotoja e shpërndarë nga PS-ja)

Gjiknuri: Militantë të Partisë Demokratike janë mbledhur nga e gjithë Shqipëria së bashku me Lulzim Bashën për të terrorizuar popullin e Dibrës. Administratori në detyrë në komunën e tij është goditur nga militantë të Partisë Demokratike.

Kjo është një ngjarje e rëndë por mbi të gjitha tregon panikun që e ka zënë Partinë Demokratike, por mbi të gjitha terrorin që po ushtrojnë në Dibër mbi një javë nga deputetë të PD-së me hordhi të mbledhura nga kudo.

Unë u bëj thirrje qytetarëve që të jenë të qetë. Fitorja është e sigurt. I them Lulzim Bashës që të tërheqë të gjitha falangat e krimit që akuzon gjoja shtetin apo ne për lidhje me krimin dhe mafien. Po e shikojnë të gjithë se kush po ushtron terror në Dibër.

Ai thotë se drejtësia duhet të marrë masa në mënyrë që të evitohet dhuna, duke shtuar se fitorja e Muharrem Rama është e sigurt.

Por, Partia Demokratike thotë se Nuri Meda bashkë me Robert Agën është kapur duke shpërndarë lekë me qëllim blerjen e votave.

“Kapet nga banorët duke shpërndarë lek për blerje votash administratori i Tominit, Nuri Meda se bashku ne Shefki Ademi ne makine X5 e zeze AA909KH nen mbikëqyrjen e furgonit të policisë se komisariatit me përgjegjës Robert Aga. Nuri Meda dhe Robert Aga janë kallëzuar penalisht ne prokurori për blerje votash”, thuhet në njoftimin e PD-së.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja cili qe shqiptari që u vra me një plumb në kokë në Itali (foto)

Itali - Klodian Hysa, 35-vjeç, u vra javën e kaluar me një plumb në kokë nga arma e zjarrit e...

Close