|E diel, Janar 22, 2017

DIBER – Banorët kapin administratorin socialist duke bler vota 

Dibër – Në prag të zgjedhjeve për Bashkinë e Dibrës, banorët e zonës kanë kapur në flagrancë administratorin e Tominit, Nuri Meda, duke blerë vota për kandidatin socialist Muharrem Rama.

Partia Demokratike denoncon se administratori u pikas nga vet banorët duke shpërndarë lekë për blerje votash.

Banorët thonë gjithashtu se administratori socialist po blente votat nën mbikëqyrjen e furgonit të policisë.

“Kapet nga banorët duke shpërndarë lek për blerje votash administratori i Tominit Nuri Meda se bashku me Shefki Ademi në makine X5 e zezë AA909KH nën mbikqyrjen e furgonit të policisë së komisariatit me përgjegjës Robert Aga”, thotë Partia Demokratike.

Pas këtij incidenti, eksponentë të Partisë Demokratike që ndodhen në terren për të parandaluar rastet e blerjes së votës, pasi kanë marrë informacion se çfarë po ndodhte, kanë bërë denoncim në Prokurori ndaj administratorit Nuri Meda dhe ndaj shefit të komisariatit Robert Aga.

Kjo ka shkaktuar përplasje mes PS-së dhe PD-së për zgjedhjet që do të mbahen më 11 shtator.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia kufitare kap skaf 8 m të gjat me 2 italianë https://t.co/fzO4nfhDjr https://t.co/6XwK8GWdAo
501 people follow ALB365
Twitter Pic dessie_m Twitter Pic kencaill Twitter Pic davejone Twitter Pic kathryn_ Twitter Pic MJohnson Twitter Pic VirtuaIM Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kledi_g Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom Twitter Pic MurrayNe Twitter Pic UomoSupe Twitter Pic ardit_gj Twitter Pic misini_b Twitter Pic koinosap Twitter Pic Sokol905 Twitter Pic idamyrta Twitter Pic Hoxhalli Twitter Pic PetritCe
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
51 vite pa legjendën Roza Haxhiu ( fotot)

"Njerëzit që bëjnë epok kthehen në legjenda" 19 maj 1964-19 maj 2015, 51 vjet më parë humbi jetën ylli i futbollit shqiptarë Abdurrahman Roza Haxhiu si pasojë e një goditje...

Close