|E mërkurë, Mars 29, 2017

DIBER – Banorët kapin administratorin socialist duke bler vota 

Dibër – Në prag të zgjedhjeve për Bashkinë e Dibrës, banorët e zonës kanë kapur në flagrancë administratorin e Tominit, Nuri Meda, duke blerë vota për kandidatin socialist Muharrem Rama.

Partia Demokratike denoncon se administratori u pikas nga vet banorët duke shpërndarë lekë për blerje votash.

Banorët thonë gjithashtu se administratori socialist po blente votat nën mbikëqyrjen e furgonit të policisë.

“Kapet nga banorët duke shpërndarë lek për blerje votash administratori i Tominit Nuri Meda se bashku me Shefki Ademi në makine X5 e zezë AA909KH nën mbikqyrjen e furgonit të policisë së komisariatit me përgjegjës Robert Aga”, thotë Partia Demokratike.

Pas këtij incidenti, eksponentë të Partisë Demokratike që ndodhen në terren për të parandaluar rastet e blerjes së votës, pasi kanë marrë informacion se çfarë po ndodhte, kanë bërë denoncim në Prokurori ndaj administratorit Nuri Meda dhe ndaj shefit të komisariatit Robert Aga.

Kjo ka shkaktuar përplasje mes PS-së dhe PD-së për zgjedhjet që do të mbahen më 11 shtator.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Verri e Kallm përsëri në protestë (foto e video)

Banoret e Verrise dhe Kallmit perseri ne proteste diten e sotme Shkaku i protestes ka qene punimet itensive qe po...

Close