|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Dibër – Në avantazh Muharrem Rama i ASHE 

Dibër – Kur janë numëruar 44 Qendra Votimi nga 118 gjithësej, kandidati i majtë për bashkinë e Dibrës Muharrem Rama është në avantazh ndaj rivalit të tij demokrat Sherefedin Shehu.

Muharrem Rama i Aleancës për Shqipërinë Europiane ka marrë 7373 vota, ndërsa Sherefedin Shehu i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet  5817 vota. E përkthyer në përqindje, deri tani Muharrem Rama ka marrë 55.90%, kundrejt 44.10 të rivalit demokrat Sherefedin Shehu.

PD ka humbur bastionin e dikurshëm Maqellarë.

E para që përfundoi procesin e numërimit ishte qendra e Selishtës, ku gjithësej kishin votuar 796 votues.

Procesi i votimit përfundoi rreth orës 19:00 dhe vetëm pas mesnatës filloi procesi i numërimit.

Pjesëmarrja në votime ishte 60%. Ndërsa kampet politike të të dyja forcave pas mbylljes së procesit të votimit u shprehën entuziaste për fitoren e kandidatit të tyre.

Ora 10:50 Rifillon numërimi në KZAZ 19 në Dibër

Ora 07:00 Gjate nates është ndërprerë procesi i numërimit, pritet të fillojë në 10:00

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Përmirëso shikimin me këto ushtrime https://t.co/GWP4zGttJj https://t.co/zOJuQZpdnS
497 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Anisa Petrela shpallet ” Miss Shqipëria “.

      Bukuroshja nga Tirana, Anisa Petrela është shpallur Miss Shqipëria 2014. Vajza 19 vjeçare u zgjidh “mbretëresha e bukurisë” së vitit, në një spektakël që u zhvillua mbrëmjen e së...

Close