|E premte, Korrik 21, 2017

Domatja, ushqimi që rrit pjellorinë e mashkullit. 

00_12_13803732191215914420    Në mesin e një sërë dobive të domates, renditet edhe aftësia për të rritur pjellorinë e mashkullit. Është ky përfundimi i një studimi amerikan, ku e gjithë merita është e elementit të njohur si lipocen.

Kjo substancë gjendet në sasi të mëdha te domatja dhe ka aftësi që të rrisë deri në 70% numrin e spermatozoidëve të mashkullit.

Studiuesit e Cleveland Clinic, në Ohio, analizuan të dhënat e një grupi studimesh të mëparshme lidhur me këtë temë, duke zbuluar se nga lipoceni, mund të krijohen kura për të luftuar problemet e pjellorisë.

Megjithatë rezultatet e studimit janë paraprake, çka sipas studiuesve nevojiten kërkime më të thelluara në këtë drejtim.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja trendi i ri për vetullat (fotot) https://t.co/ViuOUoldOc https://t.co/JDJ9HTD6lY
11,309 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Paratë e sotme të trafikut blejnë mandatet e reja të zgjedhjeve 2017

Nga AFRIM KRASNIQI - Situata me "stinen e kanabis" ne Shqiperi eshte pertej te jashtezakonshmes, eshte emergjence shteterore, eshte antiligjore,...

Close