|E hënë, Shkurt 27, 2017

Doni passwordin e internetit? Zgjidhni këtë ekuacion 

Sigurisht disa gjëra në këtë botë duhet të jenë falas dhe normalisht passwordi i Wi-Fi në një restorant duhet të jetë i tillë.

Por jo për një restorant me ushqim tajlandez në San Antonio, Texas.

Stafi ka krijuar një mënyrë të shkëlqyer për ti detyruar klientët që të hanë dhe të bisedojnë me njëri-tjetrin si njerëz dhe jo të përdorin celularët siç ndodh rëndom së fundmi.

Megjithatë ata janë treguar edhe humanë duke mos ua hequr plotësisht mundësinë për të aksesuar rrjetin klientëve.

Kështu nëse duan të zbulojnë passwordin, klientët duhet të zgjidhin një ushtrim të komplikuar matematikor.

Dikush e postoi online këtë foto nga restoranti duke pyetur komentuesit nese kishin mundesi ta zgjidhnin.

Disa thanë që mund ta kishin gjetur atë, por shumica binin dakort se ishte mjaft e vështirë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ç’po bisedon Lulzim Basha me Xhorxh Libanezin ?!

    Durrës - Në këto foto të kapura nga fotografi i DITA-s, Lulzim Basha ndodhet tek kompleksi elitar i...

Close