|E enjte, Qershor 22, 2017

Doni shendet te mire, ecni zbathur. 

shputat e kembeve   Prej kohësh është vërtetuar se në shputat e këmbëve janë përqëndruar fundet nervore, të cilat janë përgjegjëse për organet e ndryshme të trupit.
Për këtë arsye, rrethet e shkencëtarëve të shëndetit rekomandojnë ecjen zbathur, pasi një sipërfaqje jo e lëmuar e kontaktit më shputat e këmbëve i ngacmon dhe masazhon këto funde nervore dhe në këtë mënyrë ato vitalizojnë organet përgjegjëse me to.
Sa herë që iu paraqiten raste oportune për të ecur zbathur, mos u kurseni: hiqni këpucët, lidhni lidhëset e tyre me njëra-tjetrën, varini ato në qafë dhe ecni zbathur! Këto raste mund të paraqiten gjatë ditëve të pushimeve në resortet malore ose në bregdet; gjatë udhëtimeve përgjatë një asfalti të ashpër, ose në një lojë futbolli.
Mos hezitoni, pasi organizmi juaj do t’ju jetë mirënjohës për këtë!

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mësuesit për kafe, “çmenden” nxënësit dhe bëjnë të pabërën (video)

Fier - Një grup nxënësish në një shkollë në fshatin Velmish të Fierit kanë bërë disa veprime mjaft të çuditshme...

Close